Mall doporučuje

Další doporučení od Ivy - 1

Aleš Procházka (02.11.2017)

Bez naděje – Colleen Hooverová
Smutný dojemný příběh, který člověka donutí uvažovat nad běžnými věcmi – např. jak odolat nutkání někoho škatulkovat podle toho, jak vypadá nebo se chová. Samozřejmě jako u všech romanťáren tohoto typu je zápletka jasná: ona a on, překážky, láska, ale tady se zároveň objevila hodně vážná témata. Autorka si s nimi skvěle poradila a rozvedla je.
 
Neubránila jsem se prožívání emocí s postavami. Zkrátka: jedna z knih, která vám rozbije srdce a zase ho slepí dohromady a ke které se budete vracet.

 
Poslední aristokratka – Evžen Boček
Velmi povedený příběh psaný formou deníku. V hlavních rolích vystupuje česko-americká rodina, které spadne do klína malý, český (mírně zdevastovaný) zámek. Přesto, nebo právě proto, se lakotný nepraktický otec, naivní americká matka (neustále se srovnávající s Lady Dianou), služebnictvo, které by jeden pohledal a také devatenáctiletá dcera Marie III. (která celý příběh vypráví) snaží zámek udržet v provozu a černých číslech. Vtipné situace se střídají jak na běžícím páse a absurdita se mísí s českým švejkovstvím, leností a zarputilou neústupností hlavních postav. Obdivuji autorovu nápaditost, ironii, nadsázku, černý humor
 
Příjemně inteligentní, přitom jednoduché čtení. Všem trudnomyslným doporučuji jako povinnou četbu, obzvláště do předvánočního shonu a šílenství. Prostě kniha, která vám udělá lepší den. Za Poslední aristokratku získal Boček Cenu Miloslava Švandrlíka.