Mall doporučuje

Další doporučení od Lenky - 1

Aleš Procházka (02.11.2017)

Jádro slunce - Johanna Sinisalo
Tato kniha mě upoutala svojí obálkou a anotací. Autorka popisuje šílenou budoucnost, kdy vládnou muži a ženy jsou pokorné, hodné a vždy skvěle vypadající služebnice. Velice dobře vylíčila nesvobodný život žen, které se dělí do dvou kast podle fyzického vzhledu. Líbil se mi nápad, kdy je fungující společnost narušena chilli papričkami a závislostí na nich.

Hlavní hrdinka, žena z nižší kasty předstírající příslušnost k té vyšší, se snaží ze šíleného světa uniknout a ujíždí si právě na chilli papričkách. To opravdu nemělo chybičku. Johannin styl psaní mě dostal, díky ní jsem si mohla představit, jaké to je patřit do obou kast a vychutnat si pálivou sílu chilli. Za mě palec nahoru.

 
Baby Jane - Sofi Oksanen
Téma homosexuality mi nevadí a vlastně mě svým způsobem zajímá. Kniha Baby Jane je příběh o dvou lesbičkách, které se milují, ale nemohou spolu vydržet. Každá má jinou představu o životě a o trávení času. Obě se snaží protloukat životem, řeší deprese, psychické problémy a (trochu svérázně) i nedostatek peněz. Autorka umí dobře popsat pocity postav, vystihnout situaci a člověka vtáhnout do děje. 

Velmi dobrá kniha, která se vyšplhala na žebříčky bestsellerů.