Aktuality

Jaké novinky najdete na pultech knihkupců?

Redakce (09.09.2013)

Začíná škola, končí dovolené, začínají dlouhé letní večery…

....a vydavatelé přichází s podzimní dávkou knih.

CCGibs: Všechny jeho touhy
Nakladatelství: Domino Počet stran: 300

Katherina Hartová nemůže uvěřit svému štěstí: přijali ji do Knight Enterprises, jedné z nejslavnějších firem na světě! Po prvním setkání s Dominikem Knightem, ředitelem společnosti, kterého provází velmi skandální pověst, ale lehce znejistí – a vůbec to není kvůli práci.

Dominikovi je dvaatřicet let, vlastním úsilím se stal miliardářem, má nezkrotné ambice a stejně nezkrotnou povahu. Kromě toho je neskutečně přitažlivý, a když chce, umí být i neodolatelně šarmantní. Kate ten muž připadá jako učiněný predátor. Ano, jiskří to mezi nimi přímo viditelně, ale ona bude opatrná. Vždycky ho přece může opustit, kdyby si začal klást nepřiměřené požadavky!

Kate ovšem neví, že rozhodovat o podobě jejich vztahu jí vůbec nepřísluší. Dominic Knight v ní totiž nalezl nový objekt svého zájmu – a je zvyklý pokaždé získat vše, čeho se mu zachce.Adam Kadmon: Praha kurevská
Nakladatelství: Spiral energy Počet stran: 86

Drsné a osobité, přitom baladicky poetické a citlivé útržky z prostředí mužských prostitutů a jejich životní ne/reality. Autentické noirové povídky mladého autora, cizince, který šlape pražské ulice a pozoruje z nich život kolem sebe.

Atmosférické fotografie a grafiky napomáhají evokovat atmosféru mimo čas a prostor i v reáliích, které mohou být součástí našeho všedního dne.


R. J. Palaciová: (Ne)obyčejný kluk
Nakladatelství: Knižní klub Počet stran: 320

Auggie Pullman se narodil s deformovaným obličejem, což mu znemožňovalo navštěvovat s ostatními běžnou školu – až do nynějška. Teď je ale všechno jinak. Auggie se chystá do běžné školy, a to rovnou do páté třídy.

Podaří se mu přesvědčit nové spolužáky, že je navzdory svému vzhledu stejný jako oni? Nebo o tom dokonce přesvědčí spolužáci jeho samotného?

Zdeněk Pošíval: Kdo skrývá tvář
Nakladatelství: Epocha Počet stran: 360

V roce 1698 objeví zeman Jožík Bukovský uprostřed lesů na místě zvaném Liščí kameny pozůstatky děsivého masakru a ujímá se pátrání po pachatelích. Nenachází pochopení u úřadů, a tak zůstává osamocený, ale brzy poznává, že motiv zločinu je naprosto jiný, než původně předpokládal. Příběh nespočívá pouze v zápletce zločinu a trestu; jeho hodnotou je jedinečnost lidské situace a jevy života tehdejší doby.Pavel Vančata:
Z deníku radiotelegrafisty
Nakladatelství: Svět křídel Počet stran: 375

V roce 1939 se Pavel Tofel rozhodl odejít do zahraničí bojovat proti nacistickému Německu. Jeho cesta vedla přes Polsko, cizineckou legii a československou armádu ve Francii do Velké Británie, kde se přihlásil do letectva RAF. Po absolvování výcviku radiotelegrafisty­střelce vykonal v řadách 311. perutě nejprve 11 náletů nad Německem a okupovaným územím. Poté od léta 1942 prováděl hlídkové lety nad Biskajským zálivem proti nepřátelským ponorkám. Jeden z těchto letů se mu záhy stal osudným...

Piers Today: Poslední divočina
Nakladatelství: Fortuna Libri Počet stran: 512

Zvířata zachránila Kestera Jaynese. Ale dokáže Kester zachránit zvířata? Daleko od domova, uvězněný v zařízení pro problémové děti, žije dvanáctiletý Kester Jaynes. Ve světě, kde už nežijí žádná zvířata si ani on nepřipadá zrovna živý. A tak když se setká s hejnem mluvících holubů a panovačným švábem, má pocit, že už se zbláznil úplně. Ale zvířata se mu snaží něco sdělit…

Holubi odnesou Kestera na místo, kde přežívají poslední zvířata. Moudrý jelen požádá Kestera o pomoc a společně se pak vydají na dlouhou cestu, následováni bláznivým vlčetem, rozmazlenou výstavní kočkou, tančící polní myší a odhodlanou dívkou jménem Polly.


7.9.2013 Pražský deník