Akce

Knižní novinky o přírodě získali účastníci soutěže „Objevme významné stromy“

Redakce (29.05.2014)
Knižní novinky o přírodě získali účastníci soutěže „Objevme významné stromy“ Knižní novinky o přírodě získali účastníci soutěže „Objevme významné stromy“

Během uplynulých měsíců proběhla na webu o památných stromech Prahy – www.prazskestromy.cz - soutěž, v níž účastníci upozorňovali na pozoruhodné stromy rostoucí na území našeho hlavního města. Motivací při hledání významných stromů byly odměny v podobě knižních novinek z nakladatelství Euromedia.

V průběhu soutěže přicházely desítky tipů na zajímavé stromy, které nesou důležitá poselství a na než se málem zcela zapomnělo. „Byla například znovu objevena Ústřední Lípa republiky na Malé Straně, která tam byla vysazena v roce 1968 na počest 50. výročí od vzniku ČSR“, řekl organizátor soutěže a autor pořádajícího webu Aleš Rudl.

Následně byly stromy postupně navštěvovány a posuzovány. Ty, jenž se právem mohou pyšnit titulem významný strom, byly zařazeny co celopražské databáze významných stromů a jejich navrhovatelé si mohli vybrat z několika titulů zajímavých publikací. Mezi nimiž byla například Moudrost stromů, o kterou byl mezi soutěžícími veliký zájem.

Stromy, jenž mohou sloužit jako netradiční tipy na výlety, můžete najít pohromadě na výše uvedeném webu. Svoji historií vás zajisté překvapí  Hrušeň tisíciletí na Vyšehradě, Lípa Evropy v Hostivaři či Lípa republiky v Klementinu a celá řada dalších.

Pro více informací navštivte stránku památných pražských stromů zde.