Akce

Křest humoristické prózy Veroniky Hájkové Pes ve městě

Redakce (25.05.2012)
Křest humoristické prózy  Veroniky Hájkové Pes ve městě Křest humoristické prózy Veroniky Hájkové Pes ve městě

V úterý 5. června 2012 v 17 hodin v Paláci knih Luxor, Václavské nám. 41, Praha 1 proběhl křest knihy PES VE MĚSTĚ aneb peklo a půvaby druhého dospívání. Knihu pokřtili herci Jana Boušková a Václav Vydra, zahrála a zazpívala kapela Větrolam.

Veronika Hájková: PES VE MĚSTĚ

„Pozor na návody k použití!” varuje humorná próza Pes ve městě. Život jedné pozdní matky obrátí naruby fenka anglického buldoka – nezvratný důkaz o tom, že rozvážné, poklidné a nesportovní plemeno produkuje výjimky. Zaznamenaný rok se vzpurným štěnětem, svérázným dítětem, zpovykaným manželem, rozšafnými rodiči a kazisvětskou tetou vyvolá bouři souznění u mnoha českých žen. U pejskařů pak sentimentální vzpomínky na jejich kynologické začátky. Název Pes ve městě mírně připomíná kultovní seriál Sex ve městě. Ano, i v této knížce se scházejí kamarádky s padesátkou na krku, aby probíraly život, hádaly se, vysmívaly se svým trablům a byly si oporou, aby se ze života nezbláznily.


Veronika Hájková (nar. 1961) vystudovala Fakultu žurnalistiky UK. Řadu let pracovala jako redaktorka Českého rozhlasu, jejím hlavním tématem byla příroda a zvířata. Paralelně úspěšně seznamovala osamělé posluchače v pořadu Šance pro lásku. K odchodu do České televize ji přemluvil cimrmanolog Jiří Šebánek, jenž za sebe hledal náhradu při psaní scénářů pro Martu Kubišovou v pořadu Chcete mě?. V současnosti VH pracuje jako televizní dramaturgyně a scenáristka, v péči má mj. i pořad o zvířatech. 


Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde: