Aktuality

Křest knihy Michaely (Myshy) Gautam - Mé nepálské lásky

Redakce KK (09.11.2018)
Mé nepálské lásky Mé nepálské lásky

Srdečně Vás zveme na křest knihy Michaely (Myshy) Gautam MÉ NEPÁLSKÉ LÁSKY. Akce se uskuteční v pondělí 12. listopadu od 17 hodin v Paláci knih Luxor, Václavské nám. 41. Knihu pokřtí Lucie van Koten.

Bližší informace o akci najdete na stránkách Knižního klubu: https://www.knizniklub.cz/literarni-kavarna/akce/krest-knihy-michaely-myshy-gautam-me.html

Jak se dostanete od cesty za poznáním, ale i vyčištěním hlavy k pomoci dětem? To vám poutavě přibližuje nová kniha, která se stala bestsellerem už v předprodeji před vydáním. Michaela Gautam věří, že přání se plní. Po své mini knize Neúspěchy úspěšných se pustila do první, co do rozsahu dle vlastních slov, „opravdové knihy.“ Jedno takové přání začalo jako dobrodružství mladé holky, která se rozhodla odjet do Nepálu zhubnout, skončilo exotickým románkem a otevřením dětského domova v Káthmándú. Michaela se v prachu, smogu a špíně rozvojového velkoměsta snaží pomáhat už osm let.

Kniha Mé nepálské lásky je do určité míry autorčiným deníkem. Michaela měla možnost poznat během života ve Velké Británii západní možnosti rozvinutého světa, ale dlouhodobě ji lákalo vyzkoušet si i opak. Zajímá Vás, jaké je učit angličtinu v zapomenutých vesnicích uprostřed Himálaje, kam nevede sjízdná cesta a kde nemají pitnou vodu, natož obchod? Kolik prozvracených dní stojí navyknutí se na autentickou asijskou stravu? V čem se liší česká a nepálská láska? Jak se člověk cítí, když se rozhodne pomoct pár opuštěným dětem a roky má pocit, že jde proti zdi? Když ho zklamou ti nejbližší? Anebo zcela prozaicky: jaké to je pro českou holku, srovnat se s tím, že aby žila, jak jí káže srdce, musí se nejdřív postavit svým vlastním přesvědčením o tom, co to znamená být „správná matka“? Michaela Mysha Gutam – je matkou tří dětí, jež na mateřské vybudovala firmu s obratem přes 50 milionů Kč v minulém roce, zároveň provozuje a sponzoruje domov pro desítky opuštěných dětí v Nepálu. Dle svých slov je manželka jednoho z nejosvícenějších mužů, co zná. Vášnivě propaguje teorii, že vesmíru nejlépe prospějeme, budeme-li s čistotou v srdci dělat to, co nás nejvíc naplňuje. I kdyby to mělo na první pohled vypadat jako chyba.

Převzato z literární kavárny Knižního klubu.