Akce

Křest knihy P. Jandy - Dávno

Redakce (02.11.2011)
Křest knihy  P. Jandy - Dávno Křest knihy P. Jandy - Dávno

V úterý 8. listopadu 2011 proběhl v Paláci knih Luxor - za účasti všech členů skupiny OLYMPIC, křest knihy Petra Jandy - Dávno.

„Hudba je pro mě náplň života, jediné, co mě opravdu baví, je muzika“ říká Petr Janda, legenda české rockové scény, zpěvák, hudebník, skladatel a frontman kapely Olympic, skupiny, která na našem rockovém hudebním nebi září již bezmála  50 let a má za sebou více než 9000  koncertů. Původně doprovodná kapela zpěváků se v roce 1963 osamostatnila a nahrála svůj první hit Dej mi víc své lásky. A tím to všechno začalo…

V povědomí fanoušků zůstanou navždy její slavné singly Krásná neznámá, Slzy tvý mámy, Snad jsem to zavinil já, Jasná zpráva, Nebe nad hlavou či Osmý den,  nebo alba Želva, Pták Rosomák, Marathón, Prázdniny na Zemi, Ulice, Laboratoř, Jako za mlada, Dávno a další.

V Olympiku se vedle Petra Jandy objevila během doby řada známých muzikantů, mimo jiné Pavel Chrastina, Ladislav Klein, Miki Volek, František Ringo Čech, Jeňýk Pacák, Jiří Korn a Petr Hejduk, ale jeho dnešní sestava ve složení Petr Janda (kytara, zpěv), Milan Broum (basová kytara), Milan Peroutka (bicí) a Jiří Valenta (klávesy) trvá již šestnáct.

Ačkoliv  osobu Petra Jandy nelze oddělit od jeho profese, ve své biografii nám odhaluje především své soukromí, poznáváme ho jako obyčejného člověka, jenž vzpomíná na své krásné dětství, rodiče i svoji vlastní rodinu,  na hezké i tragické chvíle, zkrátka na vše, co mu život v průběhu času dal i vzal.

s


s


b


d


x