Aktuality

Křest knihy Podzemní symfonie Plastic People

Aleš Procházka (27.09.2018)
Podzemní symfonie Plastic People Podzemní symfonie Plastic People

V pondělí 1. října 2018 se v Knihovně Václava Havla koná křest knihy Podzemní symfonie Plastic People, na který bychom vás chtěli co nejsrdečněji pozvat.

 Bližší informace o akci najdete zde: http://www.vaclavhavel-library.org/cs/index/kalendar/1375/podzemni-symfonie-plastic-people

 

Knihu u nás za výhodnou cenu seženete na této adrese: https://www.bux.cz/biografie-zivotopisy-osudy/podzemni-symfonie-plastic-people

 

Akce se bude konat v Knihovně Václava Havla v Ostrovní ulici č. 13 na Praze 1 od 19:30.

 

Kniha Podzemní symfonie Plastic People zachycuje osud rockové skupiny The Plastic People of the Universe na pozadí politického vývoje v šedesátých až osmdesátých letech minulého století. V úvodu jsou přiblíženy dějiny kapely v letech 1968–1976 v rámci importu psychedelického rocku do Československa a prvních konceptů kulturních opozic. Analyzován je rovněž kontext politicky orientovaného disentu, především Charty 77 a dlouhodobé vazby kapely na Václava Havla. Následuje vznik Půlnoci a Domácí kapely, cesty do USA, snaha o legalizaci… až po rozpad skupiny.

 

Kniha je zasvěceným pojednáním o legendární undergroundové kapele a její době; pojednáním, které přináší mnoho nového a leckteré dobře známé skutečnosti nasvěcuje z dosud neznámých úhlů.

Titul uvedou její autoři František Stárek Čuňas a Martin Valenta spolu s Vratislavem Brabencem a Jáchymem Topolem. Moderovat jejich rozpravu bude Petr Onufer.