Akce

Křest knihy Veroniky Hájkové "Všechny ženy ve mně"

Redakce (09.09.2016)
Křest knihy Veroniky Hájkové "Všechny ženy ve mně" Křest knihy Veroniky Hájkové "Všechny ženy ve mně"

13. září 2016 se konal křest knihy Všechny ženy ve mně autorky Veroniky Hájkové a ilustrátorky Zuzany Kodymové. Knihu pokřtila zpěvačka Marta Kubišová.

Zleva: Zuzana Kodymová, Marta Kubišová, Veronika Hájková

 

Matka, přítelkyně, nevděčná dcera, oddaná manželka… Do jedné ženy se vejde tolik různých postav, že by mohly sestavit armádu. Jsou to ale kamarádky – jak by taky ne, když musejí sdílet jedno tělo! Každá má ale svůj příběh, který stojí za přečtení. V knize Všechny ženy ve mně je vypráví Veronika Hájková.

První kniha publicistky Veroniky Hájkové Pes ve městě o neposlušné fence anglického buldoka a její paničce, nadchla čtenáře laskavým humorem a vlídným stylem vyprávění. Ovšem druhá autorčina kniha Všechny ženy ve mně, kterou právě vydalo nakladatelství Ikar, je úplně jiná!
„Napsala jsem ji během tří krušných let mého života, kdy jsem se starala o těžce nemocné rodiče… Měla jsem se svými rodiči vždycky výborný vztah a nebylo lehké je vidět v takovém stavu, kdy jsou na vás prakticky závislí. Ale shůry jsem od někoho dostávala tyhle povzbudivé příběhy, které mi moc pomáhaly utéci z reality,“
vzpomíná na vznik knihy Veronika Hájková. Jak sama říká, její první kniha byla víceméně autobiografická. Všechny ženy ve mně jsou absurdnější, fantasknější, ale jejich čtení vlévá do žil naději. „Psaní téhle druhé knihy mi pomáhalo dostat se do jiného světa, do jiných dimenzí. Dostat se z reality, která byla bez naděje. Vždycky jsem děkovala za každý impulz, který jsem k psaní dostala. Psaní pro mě v tomhle ohledu bylo jako terapie,“ říká autorka s tím, že by byla moc ráda, kdyby její kniha pomohla i dalším ženám, které si procházejí nelehkým životním obdobím.

Veronika Hájková (1961) vystudovala žurnalistiku, pracovala jako redaktorka dětského vysílání Českého rozhlasu odkud ji cimrmanolog Jiří Šebánek přivedl do České televize, když za sebe hledal scenáristu pro Martu Kubišovou v pořadu Chcete mě? Po několika letech práce pro tento charitativní pořad nastoupila v ČT jako dramaturgyně a iniciovala vznik dvou magazínů o zvířatech. V současné době má svůj pořad v Českém rozhlase na stanici Rádio Junior.