Recenze

Mrtvoly dodává po částech!

Redakce (19.01.2015)
Mrtvoly dodává po částech! Mrtvoly dodává po částech!

Geocaching může být příjemný způsob, jak aktivně trávit volný čas. Jenže to byste tuhle hru, při níž podle GPS souřadnic hledáte poklady, nesměli hrát s cynickým vrahem!

Policistka Beatrice Kasparyová už během své profese viděla ledaccos: ošklivé autonehody, záhadné loupeže i pár vražd. Ale to, co se v Salcburku děje teď,  nemá obdoby.

Nejprve se jednoho překrásného rozbřesku na louce najde mrtvola ženy. Má svázané ruce za zády, takže je jasné, že jde o vraždu. Ale nejzvláštní jsou nohy mrtvé ženy. Ukrývají totiž vzkaz. Řadu čísel…

„Ne, nejsou namalovaný.“ Drescheho hlas zněl chraptivě. „Vytetovaný, myslím.“
„Cože?“ Podívala se pozorněji. Když to vyslovil, připadalo jí to jako jediná logická možnost. Vytetované! Na chodidlech! Doufejme, že až po smrti.
Zapsala si číselnou kombinaci do poznámkového bloku.
N47°46.605
E013°21.718


Beatrice s kolegou Florinem zjistí, že mrtvá se jmenuje Nora Papenbergová. Pracovala v reklamní agentuře, zbyl po ní zdrcený manžel a šokovaní kolegové. Proč si vrah vybral právě ji?

Vyšetřovatelé doufají, že jim odpovědi poskytne výlet na místo, které znázorňují vytetovaná čísla na Nořiných chodidlech. Jenže místo toho se objeví další otázky. V krabičce pod velkým kamenem totiž Beatrice a Florin najdou mužskou ruku a vzkaz. Vzkaz, který nepsal nikdo jiný než mrtvá Nora Papenbergová.

„Geocaching je taková hra na hledání pokladů. Někdo něco schová a spousta jiných se to pokouší najít.“

Komu patří mužská ruka? Jakou má muž spojitost se zavražděnou Norou?

Beatrice si uvědomuje, že stojí proti psychopatickému vrahovi se zvráceným smyslem pro humor. Vzkaz je totiž přivede k uchu a to k další části lidského těla. Jako by policisté chodili pozdě. Vždycky, když se Beatrice s Florinem ocitnou vrahovi na stopě, zavede je to do slepé uličky. Vyděšení svědci evidentně lžou, aby se o pár dní později jejich část našla v další „keši“.

Jako by to nebylo už dost zamotané, zdá se, že pachatel má slabost pro Beatrici. Začne jí totiž posílat zprávy. Zprávy, z nichž mrazí. Jasné je jen jedno: jestli tento případ Beatrice vyřeší, už nikdy o geocachingu nechce nic slyšet.

Oba hleděli na potravinovou krabici a věc, která na ně čekala uvnitř, zabalená do utěrky. Pak ji Florin vyndal. Nějaká nerozumná část v Beatrici skoro doufala, že to neudělá, ale pak z ní utěrka sklouzla.
Napodobenina, pomyslela si v první chvíli. Atrapa pro halloweenské hrátky, v originálním balení. Její žaludek byl rychlejší než hlava a vyslal k ní slabou nevolnost, ještě než dokázala zaregistrovat všechny podrobnosti.
„Doprdele,“ zašeptal Florin.


* * * * *