Mall doporučuje

Náš tým doporučuje - 2. díl

Tým Mall.cz (20.11.2017)
Mall.cz Mall.cz

V novém díle rubriky "Náš tým doporučuje" vám tentokrát své tipy na čtení představí Lenka se Zuzkou. Zatímco Zuzku zaujalo letošní thrillerové překvapení Žena v okně, Lenka si vzala na paškál první detektivku Radky Třeštíkové, nazvanou jednoduše Osm.

ZUZANA STEJSKALOVÁ, SPECIALISTA MARKETINGU

Žena v okně – A. J. Finn
I když mě tentokrát anotace moc nenalákala (přišla mi tak trochu fádní), rozhodla jsem se, že knihu zkusím. A opět jsem měla při výběru šťastnou ruku, příběh mě doslova uchvátil.
Asi jsem se chvílemi až moc vžívala do role hlavní hrdinky Anny. Tím, že spousta věcí vyplouvá napovrch až v průběhu příběhu, nebyla jsem vůbec schopná se rozhodnout, jaká vlastně je. Jen mi od samého začátku bylo jasné, že je velmi nešťastná a osamělá! Ale proč? Stránku po stránce do sebe vše začalo zapadat a já k Anně získávala větší a větší sympatie a také jsem ji začínala čím dál více chápat.


Doktorka Anna Foxová je psycholožka, kterou postihl závažný psychický problém – agorafobie. Proč? Životní přešlapy bývají trestány! Jak se s tím vším Anna srovnává, jak se k ní chová okolí a co vše se semele, když Anna uvidí z okna něco, co mělo zůstat jejím očím skryto? I když právě to je hlavní zápletkou knihy, mě nejvíce bavilo na celém příběhu sledovat a v duchu si analyzovat Annu a její nemoc a to, jak se s ní srovnává. Knihu mohu osobně doporučit všem, kteří mají rádi psychologická dramata s thrillerovou zápletkou.
 
LENKA KALINOVÁ, ADMINISTRÁTORKA E-SHOPU

Osm – Radka Třeštíková
Mladá dívka jménem Míša byla postřelena! Kdo to udělal? A probudí se vůbec?
 
Autorka začíná rozplétat příběh, ve kterém podle mě hraje hlavní roli láska. Rozhodně to není klasická detektivka, která začíná vraždou a zjišťuje se, kdo je vrah. Postupně poznáváme všechny postavy, které jsou Míše blízké, a dozvídáme se, co se všechno stalo.
 
Z autorčina popisu Míši jsem nabyla dojmu, že jí práce moc nevoní a neví, co vůbec v životě chce. Radka Třeštíková vůbec hezky popsala všechny postavy a jejich životní příběh. Některé situace, které postavy zažívají, mi přišly jak z reálného života a uměly mě i pobavit. Příběh je velice dobře psaný, má spád a já jsem knihu fakt hltala. Autorka mě uměla ke knize připoutat a já jsem chtěla vědět víc a víc, co se vlastně stalo a kdo to udělal. Určitě zkusím i další tituly od Radky.