Mall doporučuje

Náš tým doporučuje - 3. díl

Tým Mall.cz (06.12.2017)
Mall.cz Mall.cz

Tentokrát vám v naší rubrice představí Iva s Alešem jeden psychologický thriller a jednu sbírku povídek určenou (nejen) pro ženy, které rozhodně stojí za přečtení. Překvapivě - ten thriller četla Iva...

 
 
IVA PIKOLONOVÁ, BUXMAKER, SPECIALISTA DIGITÁLNÍHO ZBOŽÍ
 
 
Papírová labuť - Attar Leylah

Upřímná sonda do komplikované a křehké lidské psychiky a touze po změně osudu. Přečteno za dva večery.

Nejdřív byla malá tatínkova holčička, kterou obdarovával kamarád skládačkami origami. Ta holčička ale vyrostla. Svého otce v sobě nezapře – ostatní ji vidí jako bezcitnou, lhostejnou, majetnickou a falešnou. Pak ji ale unese otcův zapřisáhlý nepřítel a my sledujeme její postupný přerod v hodnou holku. (Je fascinující, co všechno člověk dokáže udělat, aby přežil.) Motivy únosce jsou nejasné, nemá zájem o peníze nebo sex, ale nějaký osobní problém s obětí v jeho chování probleskuje. Jak ho ale donutit, aby promluvil?

V jeho srdci se to dosud sváří - v životě miloval jen dvě ženy, jednu z nich nedokázal zachránit a druhou nemohl mít vlastní vinou… Osudy hlavních hrdinů se proplétají víc a víc a vedou čtenáře příběhem plným napětí a emocí až do konce.  „Pomsta plodí jen další pomstu, další zmatek, další temnotu. Pomsta nás pohltí, uvězní a zmrzačí a my trpíme tak dlouho, dokud se nevymaníme z těch výhonků, kterými nás svazuje.“

Drsný, silný a naprosto úžasný příběh o lásce: Papírová labuť, která přetrvává celé roky, najdete na našem e-shopu.

 

 

ALEŠ PROCHÁZKA, BUXMAKER, VEDOUCÍ OBCHODU
 
 
Martina Formanová - Povídky na tělo

Přiznám se, že k této knížce jsem přistupoval s mírnou nedůvěrou, částečně vyvolanou mohutnou reklamní kampaní. Přece jen, sbírka povídek z každodenního života... takových vychází do roka přehršel, navíc měla autorka (ač známá a prověřená) delší odmlku, pokud jde o beletristickou tvorbu.

Musím říci, že mě Povídky na tělo příjemně překvapily. Krátké, vtipné povídky plynou lehce a odsýpají možná až trochu moc rychle – klidně bych četl i déle. Formanová si za své životní téma zvolila mezilidské vztahy a těch se pevně drží i zde. Většina povídek se potom týká žen ve středním věku, jen čas od času se zde objeví nějaká, kde v hlavní roli vystupují mladší ženy nebo muži.

K tomu se také váže moje jediná výtka; všichni muži tady působí jako herci z reklamy na prací prášek (a jakákoliv žena pod čtyřicet, obvykle milenka, na tom není o moc lépe). Čili, spíše jako přihlouplí manekýni – a nesejde na tom, zda jde o úspěšného architekta, zajištěného podnikatele nebo dvacetiletého zajdu. Ale to cílovému publiku určitě vadit nebude, spíše naopak.

Povídky na tělo lze naléze na našem e-shopu.