Mall doporučuje

Náš tým doporučuje - 4. díl

Tým Mall.cz (28.12.2017)
Mall.cz Mall.cz

Po Vánocích konečně trochu utichl sváteční shon a něco času jsme tedy i u nás na Buxu mohli věnovat čtení! Tentokrát přinášíme hity od dvou autorů, kteří by se shodli snad jedině na pozdravu - Továrnu na debilno od (nejen) moderního fotra Dominika Landsmana a Něco si vymysli od amerického nestora cynismu, Chucka Palahniuka.

 

LENKA KALINOVÁ, ADMINISTRÁTORKA E-SHOPU

Chuck Palahniuk - Něco si vymysli

Pro mě je Něco si vymysli první knihou od Palahniuka, a rozhodně nezklamala. Co povídka, to perla. Palahniuk se nebojí psát o trapných situacích, hnusárnách a vlastně o normálním životě. Není zde žádné fantastično, nic, co by nebyla čistá realita. Při některé povídce jsem se nahlas smála, u jiné jsem byla znechucená a říkala si, no to snad ani není možný, a jindy jsem byla v šoku, když opravdu autor zachází do nechutných detailů.

Každá povídka nám chce sdělit něco jiného. Třeba jak se lidé neumí vyrovnat s danou situací, jak  chce společnost měnit lidi, co se očekává od mladých, co je nepřípustné, o rasismu atd. Fakt mě dostala Palahniukova slovní přirovnání. Překvapilo mě, jak skvěle si pohrával se slovy a nebál se ani detailního popisování toho všeho hnusu. Nebudu vypichovat žádnou povídku, rozhodně stojí všechny za přečtení. A po dočtení se budete určitě cítit pobaveně, šokovaně, znechuceně a možná i tak trošku trapně.

Drsárny od Chucka Palahniuka naleznete u nás na e-shopu.

 

ALEŠ PROCHÁZKA, BUXMAKER, VEDOUCÍ OBCHODU
 
Dominik Landsman - Továrna na debilno

Dominik Landsman je tak trochu úkaz. Mladý bloger bez valných literárních zkušeností nebo vzdělání vydal během tří krátkých let pět úspěšných knih, což je i při současném boomu publikované blogerské tvorby neslýchané. Navzdory sebeironii a zdravému despektu, se kterým o svých knihách obvykle hovoří, je přinejmenším ze dvou nejčerstvějších titulů jasné, že má větší tvůrčí ambice a nehodlá jen dokola omílat ověřený recept, který objevil v Deníčku moderního fotra

Továrna na debilno zabrousila do vod politické satiry, která je u nás přinejmenším poslední desetiletí na ústupu. V podstatě jedinou stálicí, která ustála všechny skandály a změny politické garnitury, je nezničitelný a sympaticky vulgární mimozemšťan Zelený Raoul, proto je Landsmanova kniha vítanou čerstvou krví v žilách žánru. Landsman je neuvěřitelně vtipný a pokud alespoň trochu sledujete současné dění, Továrna na debilno vás jednoduše odrovná. Jsem opravdu zvědavý, s čím přijde příště - ale po třech humoristických knihách, krásné pohádkové knížce pro děti a rekordně Hithitem podpořené knize politické satiry si ani netroufám tipovat.

Továrnu na debilno máme za přátelskou cenu u nás na e-shopu.