Akce

Pozvánka na literární večer s Pierrem Lemaitrem - 1. prosince

Redakce (24.11.2014)
Pozvánka na literární večer s Pierrem Lemaitrem - 1. prosince Pozvánka na literární večer s Pierrem Lemaitrem - 1. prosince

Nakladatelství Odeon a Francouzský institut v Praze Vás srdečně zvou na literární večer s Pierrem Lemaitrem – vítězem prestižní Goncourtovy ceny za román Na shledanou tam nahoře. Literární večer se uskuteční 1. prosince 2014 od 18 hodin ve Francouzském institutu – Café 35 (Štěpánská 35, Praha 1). Akci moderuje Jovanka Šotolová. Tlumočení z francouzštiny je zajištěno.

Pierre Lemaitre - Na shledanou tam nahoře

Píše se 2. listopad 1918, do konce války zbývá pár dnů. Zchudlý šlechtic, poručík Henri d´Aulnay-Pradelle, který je však mimořádně ambiciózní a kvůli uznání či povýšení ochotný jít i přes mrtvoly, žene svoji jednotku na nesmyslnou zteč kóty 311. Tato událost nerozlučitelně spojí i dva vojíny, Alberta Maillarda a Édouarda Péricourta. Jejich osudy sledujeme i po skončení války, stejně jako lukrativní zakázky firem, které se rozhodly vydělávat na smrti… Osud způsobí, že se Édouard s nenáviděným poručíkem ještě jednou setká. Roku 2013 získal autor za román prestižní Goncourtovu cenu.