Prozkoumejte fresky Sixtinské kaple zblízka! Do Česka míří nejdražší kniha všech dob

Redakce (02.09.2016)
Prozkoumejte fresky Sixtinské kaple zblízka! Do Česka míří nejdražší kniha všech dob Prozkoumejte fresky Sixtinské kaple zblízka! Do Česka míří nejdražší kniha všech dob

Taková kniha tady ještě nebyla! V nákladu pouhých 100 kusů vychází vzácná publikace zachycující renesanční fresky Michelangela Buonarrotiho v poměru 1:1.

Michelangelovy fresky zdobí zdi Sixtinské kaple už více než půl milénia. Za tu dobu byly svědky padesáti konkláve, vyplenění města a následné modernizace, sjednocení Itálie i vzestupu a pádu fašismu.

Milovníci umění a historie nyní mohou obdivovat dílo nejvýznamnějšího renesančního umělce i z pohodlí svého obýváku. Za předpokladu, že jsou ochotni za trojici velkolepých svazků zaplatit 229 000 Kč. Žádná podobná publikace dosud nevznikla. Na exkluzivních fotografiích pořízených tou nejmodernější technikou, je vidět každý Michelangelův tah štětcem.

Michelangelo Buonarroti na Sixtinské kapli strávil deset let svého života a gigantické výjevy ze Starého i Nového zákona nanášel ještě do čerstvé omítky. Technicky nesmírně náročný proces od něj vyžadoval naprostou soustředěnost. Michelangela práce zcela pohltila a fresky na stropě a zdech Sixtinské kaple jsou dnes považovány za nejdokonalejší ukázku renesančního umění.

Publikace vážící 30 kg, která vychází souběžně na celém světě, je doplněna o rukavičky, aby se stránky nepoškodily. Majitelé navíc dostanou soukromou prohlídku Sixtinské kaple ve Vatikánu. Pro celou Českou republiku je vyhrazeno pouhých 100 výtisků, které lze objednávat jen na webu luxusniknihovna.cz.