Recenze

Recenze - Jana LeBlanc: Zápisník běžkyně

Soňa Kotulková (19.12.2017)
Zápisník běžkyně Zápisník běžkyně

Když jsem začínala běhat, moc jsem toho k tomu nepotřebovala. Oblíkla se, vzala jsem si boty a šla. Jenže pak jsem se chtěla zlepšovat, a tak jsem před svým druhým půlmaratonem dostala běžecké hodinky, díky kterým jsem věděla, kolik jsem toho uběhla, za jak dlouho, jakým tempem i jaký byl můj srdeční tep. Jenže – elektronika je fajn, ale nedozvíte se u toho plno jiných věcí, co jako běžkyně potřebujete vědět.

Praktický Zápisník běžkyně u nás za výhodnou cenu najdete zde: https://www.bux.cz/zdravy-zpusob-zivota/zapisnik-bezkyne
 
Stačí se jen špatně najíst a už jde trénink hůře. Co takové počasí? Kolik jsem toho vypila?
 
A přesně to řeší Zápisník běžkyně – blok, nebo spíše chytrá knížka, motivační deník i diář zároveň. Jednotlivé stránky obsahují vše, co je u tréninku důležité, ale kromě vzdálenosti, tempa, tepovky a kalorií tu najdete také kolonky na terén (ano, je opravdu rozdíl, jestli běžíte stejným tempem do kopce nebo na rovince), počasí, jídlo a kolik tekutin za ten den máte v sobě – to označují pohárky, které si kroužkujete. Zaznamenat si můžete také emoce. Celkový pocit z tréninku, to nejlepší z tréninku i co vylepšit.
 
Jde poznat, že je Jana LeBlanc zkušená běžkyně, která si prošla různými distancemi od krátkých tratí přes půlmaratony až k maratonům. Ale tento zápisník ocení i začínající sportovkyně. Na rozdíl od chytrých hodinek si listy obřadně otáčíte a víte, kolik námahy a potu každá popsaná stránka stála.
 
Zápisník běžkyně je také motivační, je rozdělený na úvodní sekce, kde si zapíšete svůj cíl, odměnu i akce, které chcete absolvovat. Na konci sekce najdete přehled pokroku a s ním i nakreslenou ženskou siluetu, kde si velmi přehledně zapíšete svoje míry. Je to skvěle vymyšlené, ale bohužel technicky to ne každému bude vyhovovat, protože sekce jsou vždy po 15 stranách – tedy 15 tréninků. Toto číslo nemusí každému vyhovovat, bohužel to je daň za použití klasického papíru a pevné vazby. Možná bych příště zvolila vyjímatelné stránky, které si každá běžkyně může do zápisníku zvolit sama dle svých potřeb.
 
Oceňuji i vtipné samolepky - emotikony, kterými lze deník doplnit a také skvělé běžecké rady, které jsou součástí každé stránky. Jsou z oblasti zdravotní, motivační, vychytávkové nebo motivační. Samotnou mě moc bavily číst, a dokonce jsem se i něco přiučila.
 
Když se mi zápisník poprvé dostal do ruky, okamžitě jsem si řekla, jak je krásný. Ilustrace Martiny Pavlové jsou originální a stylové, celkový dojem zápisníku je přehledný a máte pocit, že okamžitě do něho chcete něco napsat.
A když přes tréninkové plány, soupis závodů dojdete až do konce a budete mít svůj zápisník popsaný, budete jistě sama vnitřně vědět, že je to jedna z nejcennějších věcí, kterou budete vlastnit. Já to tak určitě mít budu.
 
Zápisník běžkyně teď bude mým společníkem a o to milejším, že obě autorky osobně znám.
 
A jestli hledáte skvělý běžecký dárek, s tímto nesáhnete vedle.
 
 
Převzato z blogu Running2.cz