Akce

Svět knihy, svět příběhů...

Redakce (20.05.2013)
Svět knihy, svět příběhů... Svět knihy, svět příběhů...

Letošní Svět knihy davy návštěvníků přivítal už tradičně štědře - každý den nabitý program, pořádné slevy na každém rohu a taky pěkně zvučná jména zúčastněných autorů - kromě jiného také slovenských, jelikož Slovensko bylo čestným hostem. A čekalo nás taky jedno krásné překvapení - přes četné zdravotní problémy se dostavil i jeden z nejoblíbenějších českých spisovatelů, Michal Viewegh, aby podepisoval své knihy!

Své příznivce nezklamala ani Iva Janžurová, sympatická česká herečka, která si svým bezprostředním vystupováním a smyslem pro humor získává srdce diváků již hezkou řádku let. Ačkoliv měla večer hrát v divadle, neváhala zůstat tak dlouho, jak bylo třeba, aby nikdo neodešel bez autogramu. Její kniha Iva Janžurová: Včera, dnes a zítra vyšla v nakladatelství Ikar teprve před pár dny a rozhodně stojí za přečtení.

Knižní klubPotěšil i Goce Smilevski – byl samý úsměv, a pokud to jen bylo možné, odpovídal na otázky lámanou češtinou. V Praze totiž během svých studií nějaký čas pobýval, moc rád se sem vrací a přiznal, že hojná účast na jeho autogramiádě ho ohromně překvapila – až tak velký zájem prý rozhodně nečekal.

Bylo toho však mnohem víc, za zmínku ještě stojí několik debat o současném fenoménu blogů. Taky si zapisujete své myšlenky o tom, co se děje kolem vás? Nebo o tom, co čtete? Dá se recenze na blogu považovat za literární kritiku? A mohl by z autora blogu vzejít skutečně dobrý autor románový? Krom jiných i na tyto otázky odpovídaly blogerky Hanka a Lucka, a pokud si doteď někdo myslel, že mladí nečtou, tento rozhovor je určitě definitivně přesvědčil.

RadicovaA něco pro slovenskou menšinu v Praze – na veletrhu se objevila i bývalá slovenská premiérka, paní Iveta Radičová. Představovala tu svou novou knihu Krajina hrubých čiar, podepisovala se a odpovídala na dotazy. A fotila se. Kromě jiného jí přišel popřát všechno dobré i pravý slovenský bača...

Jednoduše – bylo veselo. Určitě hlavně proto, že veletrhu nechybělo to nejdůležitější – pohodová nálada. A za to vděčíme všem, kteří neváhali, udělali si čas a přijeli se podívat za námi, třeba i přes celou republiku :) Děkujeme!