Akce

V Praze proběhla autogramiáda prezidenta Václava Klause ke knize ROK DEVÁTÝ

Redakce (06.03.2012)
V Praze proběhla autogramiáda prezidenta Václava Klause ke knize ROK DEVÁTÝ V Praze proběhla autogramiáda prezidenta Václava Klause ke knize ROK DEVÁTÝ

Autogramiáda prezidenta Václava Klause k jeho nové knize Rok devátý - Projevy, články, eseje proběhla ve čtvrtek 8. března 2012 v Paláci knih Luxor, Václavské náměstí 41, Praha.


Václav Klaus, prezident ČR, a Andreas Kaulfuss, generální ředitel nakladatelství Euromedia Group


prezident Václav Klaus při autogramiádě ke knize Rok devátý - Projevy, články, eseje

Václav Klaus: Rok devátý - Projevy, články, eseje (Knižní klub, 2012)

Kniha Rok devátý podává plastický obraz o tom, co prezident v uplynulém roce dělal, na co reagoval, co se snažil svými články, vystoupeními či vety zákonů ovlivnit, se kterými zahraničními partnery jednal, a to jak v roli hostitele při jejich návštěvách na Pražském hradě, nebo při vzájemných setkáních při různých příležitostech v cizině.

Prezident hodnotí vnitropolitický vývoj v roce 2011, ale často se také zamýšlí nad neutěšeným vývojem v Evropské unii, který v loňském roce nevyhnutelně vyústil v krizi eura a celé eurozóny. Své postoje k této problematice shrnul kromě řady vystoupení na akademické půdě doma i v zahraničí rovněž v úspěšné publikaci našeho nakladatelství Evropská integrace bez iluzí, která byla vydána v závěru roku 2011.

Stejně jako v předchozích letech se prezident i v roce 2011 zabývá především domácí i zahraniční politikou a ekonomikou, ale připojuje také několik zamyšlení nad obecnějšími pojmy, jako je svoboda a politická korektnost. Jak je již zvykem, svou knihu završuje zápisky z cest, které v průběhu svého devátého funkčního roku v zahraničí vykonal. Místo závěru pak přidává úvahu o svém životě „v radikálně se měnící společnosti“, kterou přednesl na fóru v rakouském Alpbachu.

Váz., MOC 399 Kč, počet stran 472