Akce

Ve čtvrtek 18. října se konala v Plzni autogramiáda J. Fieldingové

Redakce (10.10.2012)
Ve čtvrtek 18. října se konala v Plzni autogramiáda J. Fieldingové Ve čtvrtek 18. října se konala v Plzni autogramiáda J. Fieldingové

Královna kanadského psychothrilleru Joy Fieldingová přijela do ČR. V Plzni měla autogramiádu ke knize Až ji uvidíš v prodejně bux.cz, OC Plzeň Plaza. Románů této fenomnální autoky se u nás doposud prodalo více než 369 tisíc výtisků! Joy Fieldingová (*1954) se narodila v Torontu. Po ukončení univerzitních studií se stala herečkou, působila na několika kanadských divadelních scénách a v televizi. Ambice ji zavedly až do Hollywoodu, ale rozčarování urychlilo její návrat domů, kde se rozhodla uskutečnit své dávné přání – psát. Její knihy, jejichž hrdinkami jsou převážně ženy v okamžiku životní krize, se záhy vyšplhaly na žebříčky bestsellerů po celém světě a překládají se do více než 25 jazyků. Řada z nich se dočkala filmové a televizní adaptace (Jane utíká, Ta druhá, Teď neplač, Nic mi neprozrazuj atd.)

Populární autorka bestsellerů Joy Fieldingová se ve svém nejnovějším psychologickém thrilleru pouští na tenkou hranici mezi realitou a šílenstvím. Život Marcy Taggartové se roztříštil na kousky.

Před dvěma lety ztratila dceru Devon, která údajně zahynula v Irsku při nehodě na moři. Tělo se nenašlo a Marcy nikdy nepřijala, že její dcera je mrtvá. Vidí ji všude kolem sebe… a když je sama na návštěvě v Irsku, uvidí ji za oknem kavárny doopravdy.

Tak začíná zběsilý hon za přeludem, který je Marcyinou jedinou nadějí. Její dcera se potýkala s maniodepresivní psychózou stejně jako její matka a ani sama Marcy neví, zda může věřit svému úsudku.

Ale přesto neustává v tvrdohlavém pátrání: „Vím, že nejsi mrtvá, Devon! Jsi tady. Vím to. A já tě za každou cenu najdu.“ Kolem ní se náhle objevují lidé, kteří jsou až podezřele ochotni jí pomoci, i ti, co se snaží svést ji ze stopy.

Marcy se spolu s rostoucími pochybnostmi musí ptát: Poznám svou dceru, až ji uvidím?