Akce

Veronika Hájková představila Všechny ženy ve mně, Marta Kubišová prozradila, že nemívá sny

Redakce (14.09.2016)
Veronika Hájková představila Všechny ženy ve mně, Marta Kubišová prozradila, že nemívá sny Veronika Hájková představila Všechny ženy ve mně, Marta Kubišová prozradila, že nemívá sny

„Tahle kniha vznikla často ze snů. Konkrétně z těch, které jsem po probuzení nestihla zapomenout,“ prohlásila o knize Všechny ženy ve mně její autorka Veronika Hájková. „Taky bych si přála mít sny. Mně se nikdy nic nezdá!“ kontrovala kmotra knihy Marta Kubišová.

V úterý 13. září se v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí za hojné účasti čtenářů i známých osobností konal křest knihy Všechny ženy ve mně. Oblíbená publicistka Veronika Hájková v ní zobrazuje, kolik tváří může mít jedna žena.

Ať už jde o ženu psí, tajnůstkářskou, snovou, prokletou nebo ulítlou, mohou společně obývat jedno tělo. Marta Kubišová prohlásila, že jí se právě proto, že nemívá sny, nejvíc líbila kapitola, v níž hlavní hrdinka létá.

Všechny ženy ve mně jsem psala asi tři čtvrtě roku, čili poměrně rychle,“ svěřila se návštěvníkům křestu Veronika Hájková. „Psaní mě bavilo, protože mě odneslo od všedních starostí.“

Marta Kubišová se rozesmála: „Já jsem slíbila, že až skončím kariéru, napíšu paměti, ale pokud takováhle úzká knížka trvala tři čtvrtě roku, tak tedy nevím, celkem mě to odrazuje!“

Veronika Hájková zavzpomínala, jak s Martou Kubišovou v 90. letech bojovaly za práva zvířat. „V té době to ještě nebyl takový trend jako dnes. Česká republika neměla ani zákon proti týrání zvířat!“ S Martou Kubišovou také strávila řadu let prací na pořadu Chcete mě?

Když došlo na samotný křest, kmotra knížky řekla: „Já to poleju jenom jako, nemám ráda, když se knížky takhle ničí. Ale knize přeju, ať se dobře prodává a čtenářům se líbí.“ S těmito slovy Marta Kubišová výtisk Všech žen ve mně vzala a políbila.

Tou dobou už se začala tvořit fronta na podpis. Podepisovala se trojice dam – kromě autorky a kmotry taky ilustrátorka Zuzana Kodymová, která do knihy vytvořila fůru originálních malůvek. Celá autogramiáda probíhala ve velice milé a příjemné atmosféře.

Reportáž z akce napsal Radek Blažek