Oceněné knihy

Vítězka 18. ročníku LCKK

Redakce (05.09.2013)
Vítězka 18. ročníku LCKK Vítězka 18. ročníku LCKK

3. září se (již tradičně) v Kaiserštejnském paláci na Malostranském náměstí v Praze konalo vyhlášení vítěze už 18. ročníku LCKK. Průvodcem byl (opět tradičně) šarmantní pan Tomáš Hanák a o kulturní část programu se postaralo originální hudební uskupení Jelení loje.

Odborná porota ve složení Pavel Brycz, prozaik, Tereza Brdečková, prozaička a filmová kritička, Petra Soukupová, prozaička, Pavel Janáček, literární kritik a historik Jiří Seidl, člen představenstva Svazu českých knihkupců a nakladatelů vybrala z došlých rukopisů ten nejlepší - kroniku valašské rodiny z pohledu několika žen různých generací.

Druhý život Marýny G. autorky Vladimíry Klimecké.


Válka, osvobození, politické procesy, pražské jaro, normalizace, naděje i rezignace. Vladimíra Klimecká podala originální, přitažlivý obraz jednoho kraje. Novely o čtyřech ženských osudech se postupně splétají do promyšlené románové struktury spojené jedním prostředím.

A ačkoli zachycují různá období lidského života i velkých dějin, pokaždé hovoří o fenoménu ženství. Tyhle ženy jsou hrdinkami své doby. Bohyně našeho světa. Knihu vydává Euromedia Group – Knižní klub. Rukopis obsadil první místo v 18. ročníku Literární ceny Knižního klubu.

O cenu se letos ucházelo rovných 100 rukopisů. Žánrově byl zastoupen historický román, životopisný román, detektivka, sci-fi, antiutopie, společenský román z různých období 20. století, próza z vojenského prostředí.


Fotografie z předávání ceny vítězce:
Autorka se svou knihou...
.....s panem A. Kaulfussem, generálním ředitelem Euromedia Group
Porota.... 
Vítězka a pan ředitel ještě jednou.....