Akce

Vstupte bez klepání

Redakce (12.11.2015)
Vstupte bez klepání Vstupte bez klepání

19. listopadu se konal křest knihy Vstupte bez klepání blogerky Zuzany Hubeňákové. Knihu pokřtila spisovatelka Alena Mornštajnová nominovaná na Cenu Česká kniha 2014 za román Slepá mapa. Druhým významným kmotrem byl bloger a spisovatel Dominik Landsman, autor bestsellerů Deníček moderního fotra 1 a 2, které vznikly rovněž na základě úspěšného blogu. Moderovala Hanka Koutná.

Kmotři knihy Alena Mornštajnová a Dominik Landsman spolu s autorkou. Moderátorka Hanka Koutná zcela vpravo.

Alena Mornštajnová nominovaná na Cenu Česká kniha 2014 za román Slepá mapa. Druhým významným kmotrem byl bloger a spisovatel Dominik Landsman, autor bestsellerů Deníček moderního fotra 1 a 2 a autorka Zuzana Hubeňáková (na fotografii zcela vpravo)Fejetony doplňují svižné ilustrace Michala Neradila. Originál jedné z ilustrací v ruce autorčině.

Samotný křest knihy v doprovodu redaktorky knihy Anny Urbanové z nakladatelství Ikar (na fotografii zcela vpravo).

Nezbytná autogramiáda, autorčina první, a jistě ne poslední.

 

Blogerce Zuzaně Hubeňákové stačilo jen něco málo přes rok, aby si omotala čtenáře kolem prstu a stala se nejprve Objevem a pak i Blogerkou roku webu iDnes. Nyní vycházejí její humorné fejetony knižně a výbor s názvem Vstupte bez klepání a podtitulem Odpovědi na otázky, které jste si nikdy nepoložili, obsahuje to nejlepší z jejích blogů a k tomu několik nových a zatím nepublikovaných textů. Ve čtyřech semestrech životně důležitých věd se autorka s nezaměnitelným vtipem a nadsázkou vyrovnává s tématy jako rodinná výchova, mezilidské vztahy, ale také nástrahy automobilismu nebo sex po dvou dětech.

„Obsah? To je složitá věc, když jsou to fejetony. Kniha je rozdělená do čtyř kapitol: Semestr rodinné výchovy, Semestr mezilidských vztahů, Semestr pohybu a sportu a Semestr obecných věd. Každá z nich obsahuje 13 fejetonů. Tyto fejetony obsahují písmenka, která jsou poskládána velmi rozverně, takže je to celé děsná řachanda," nezapře v sobě autorka fejetonistku, která upoutává čtenáře právě svým ozvláštňujícím jazykem a pohledem na situace jinak všední. "Za rozložením do kapitol stojí diskutéři z iDnesu. Všimli si totiž velmi bystře, že jsem vzdělanec, a když jsem začala přiznávat své školy, ukázalo se, že mám vystudovaný minimálně semestr jakékoliv vědy. Nejvíc je tedy uchvátil semestr Ctrl+C, Ctrl+V," konstatuje Zuzana Hubeňáková.

A proč zvolila právě název Vstupte bez klepání? „Kdysi mě oslnil nápis Vstupte bez klepání na dveřích ordinace mého nového lékaře. Jaký to průlom! Jaká změna! Po všech těch dveřích s nápisy a jednáním ve stylu "Vy klepat, my střílet!". Přála bych si, aby i má kniha byla taková, jako sestřička za prvně zmiňovanými dveřmi. Sympatická, milá, usměvavá a neozbrojená, ale odzbrojující,“ doplňuje autorka.