Rozhovory

Zpovídala se z únosu

Redakce (13.08.2010)

Spisovatelka Klára Janečková (29) kdysi zažila otřesnou událost a teď o ní vydala svědectví. Knížka se jmenuje Unesená . Autor: Heda Bartíková Zdroj: Glanc str. 107 Knížky, 3.4.2008

Jak to bylo s vaším únosem?

Bylo mi osmnáct, když mne z parkoviště před školou unesli dva Češi a Ukrajinec. Drželi mě 30 hodin na ukrajinské ubytovně. Po rodičích žádali výkupné. Pomalu jsem se smiřovala s faktem neexistující budoucnosti. Přes všechny černé myšlenky jsem se pokusila o útěk a ten se mi zdařil.

I vaše ostatní knihy jsou spíš adrenalinové. Proč?

Člověk musí prožít jistou dávku utrpení, aby si pak vážil chvilek štěstí, které následují. Můj život je poměrně adrenalinový a mé knihy jsou vždy inspirovány skutečností.

Co považujete za největší štěstí?

Studuji psychologii a díky zkušenosti, kterou získávám praxí v psychologické ambulanci, považuji za štěstí tělesné a duševní zdraví. A velké štěstí prožívám při úsměvu své malé dcery.

Píšete i historické romány (Ďábelská tvář, Prokletý původ...). Která postava z dějin vám nejvíc imponuje?

Alžběta I. Matku nepoznala, protože ji otec Jindřich VIII. popravil. Dostala se na trůn po smrti bratra a následně i sestry. Byla to silná žena, oblíbená celým národem a za její vlády se příliš neválčilo.

O čem budete psát příště?

O autorce:
Klára Janečková se narodila v roce 1979 ve Chvalčově u Bystřice pod Hostýnem. Vystudovala obchodní akademii, věnuje se cizím jazykům a studiu psychologie na Univerzitě Palackého v Olomouci. Píše povídky pro magazín Glanc. Má ráda cestování, tanec, historii, rockovou hudbu, módu a zvířata. Žije s malou dcerkou Milly ve Chvalčově u Bystřice nad Hostýnem.
Dosud jí vyšlo pět románů. Z toho v Euromedii Group bestsellery Osudová posedlost a Manželské okovy.