Akce

26. listopadu proběhl křest knihy D. Šmída: SUPERPÉRÁK
14.11.2013

26. listopadu proběhl křest knihy D. Šmída: SUPERPÉRÁK

26. listopadu 2013 v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí konal křest knihy D. Šmída Superpérák, knihu pokřtil herec Lukáš Langmajer.

12.11. se konal  křest knihy a autogramiáda knihy E. Filipové - S Evou v ráji
08.11.2013

12.11. se konal křest knihy a autogramiáda knihy E. Filipové - S Evou v ráji

V úterý 12. listopadu 2013 v 16 hodin v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze představilo nakladatelství Euromedia Group - Ikar novou knihu Evy Filipové nazvanou S Evou v ráji. Knihu pokřtil zpěvák Michal David a šéfkuchař Roman Paulus. Akci moderovala Bára Štěpánová.

Bible a všechno, co bere dech
07.11.2013

Bible a všechno, co bere dech

Bylo poledne, venku ustal déšť, na chvilku znovu vysvitlo slunce. Seděli jsme se v Křišťálovém sále Kaiserštejnského paláce a poslouchali čisté hlasy kvinteta, píseň, jež tak jaksi navozovala vánoční náladu. Posléze se objevil Jan Kačer, aby řekl pár úvodních slov. A řekl je neskutečně krásně...

Vědět, s kým vás baví svět
06.11.2013

Vědět, s kým vás baví svět

Když se organizuje nějaké literární posezení, obavy, jestli vůbec někdo přijde, jsou často namístě. Jednak ne každý autor je tak slavný, aby přivábil pozornost, jednak jsou čtenáři nezřídka bytosti tiché a plaché, radši zůstanou doma s knížkou. V případě úterní akce se však rozhodně nebylo čeho obávat. Proč? Protože Marie Poledňáková…

5. listopadu proběhl  křest autobiografie Marie Poledňákové
29.10.2013

5. listopadu proběhl křest autobiografie Marie Poledňákové

V úterý 5. listopadu se v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí konal křest autobiografie Marie Poledňákové S KÝM MĚ BAVIL SVET (Ikar).

Knihománie začíná! Na co se můžete těšit?
23.10.2013

Knihománie začíná! Na co se můžete těšit?

Byli jsme se dnes dopoledne podívat na tiskovce ke Knihománii. Krásná příležitost potkat několik velkých osobností našeho knižního světa. A na konci se objevilo roztomilé překvapení – přišel sám Bobík ze slavného Čtyřlístku!

Veletrh ve Frankfurtu: Ztracená mezi řádky
14.10.2013

Veletrh ve Frankfurtu: Ztracená mezi řádky

Jela jsem autem se třemi redaktory. Zatímco dva členové posádky si vzadu ještě připravovali všechny podklady ke schůzkám se zahraničními nakladatelstvími, prohodila jsem pár slov s řidičem výpravy, panem Jindřichem Jůzlem z Odeonu.

Křest audioknih NORSKÉ DŘEVO a ŠÍLENĚ SMUTNÉ POVÍDKY - 15. října 2013
11.10.2013

Křest audioknih NORSKÉ DŘEVO a ŠÍLENĚ SMUTNÉ POVÍDKY - 15. října 2013

Křest audioknih NORSKÉ DŘEVO a ŠÍLENĚ SMUTNÉ POVÍDKY za účasti TEREZY BOUČKOVÉ a KLÁRY ISSOVÉ - proběhl v úterý 15. října od 17 hodin v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí. Pořadatelé: Euromedia Group - Odeon a One Hot Book.

8. října se konal  křest knihy P. Juříka ŠTERNBERKOVÉ - Panský rod v Čechách a na Moravě
01.10.2013

8. října se konal křest knihy P. Juříka ŠTERNBERKOVÉ - Panský rod v Čechách a na Moravě

Křest knihy Pavla Juříka: ŠTERNBERKOVÉ - Panský rod v Čechách a na Moravě, což je první souhrnná monografie rodu Šternberků od roku 1824, která vychází k 90. narozeninám hraběte Zdeňka Sternberga se konal 8. října v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí. Knihu pokřtili zástupci rodu Sternbergů.

Dobrodruh se vrátil domů: „Snů mám ještě hodně!“
26.09.2013

Dobrodruh se vrátil domů: „Snů mám ještě hodně!“

Tento sympatický starý pán toho má za sebou hodně. A vlastně to všechno začalo katastrofálně, ale štěstí panu Kabourkovi zjevně přálo. Před komunisty, jež ho pro pár veršů označili za nepřítele režimu, utekl do Ameriky a tam ho čekal život, o jakém mnozí jen sní. Když se díváte na ty fotky, vypadá to neskutečně. A přece – tento muž všechny ty známé tváře potkal, rozmlouval s nimi, sdílel s nimi radosti i trápení, a teď se konečně odhodlal napsat o tom knížku.