Akce

Gurmánská reportáž z jednoho chutného křtu
23.09.2013

Gurmánská reportáž z jednoho chutného křtu

Když se křtí kuchařka, mělo by to všude vonět jídlem, no ne? Pokud jste se minulý pátek schovali během deštivého odpoledne do Paláce knih Luxor na Václavském náměstí, nejspíš jste taky něco zachytili ve vzduchu. Sladká, přesladká vůně makronek podle receptu od Mary Berry. Křtili jsme její Školu vaření.

20. září se konal křest knihy ŠKOLA VAŘENÍ
16.09.2013

20. září se konal křest knihy ŠKOLA VAŘENÍ

Křest českého vydání knihy světoznámé propagátorky domácí kuchyně Mary Berry ŠKOLA VAŘENÍ pro celou rodinu proběhl v pátek 20. září v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí. Knihu pokřtila známá herečka Mahulena Bočanová.

25. září proběhl křest knihy  V. Kabourka  ZE STAŇKOVA DO HOLLYWOODU
11.09.2013

25. září proběhl křest knihy V. Kabourka ZE STAŇKOVA DO HOLLYWOODU

Ve středu 25. září se v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze konal křest knihy Václava Kabourka ZE STAŇKOVA DO HOLLYWOODU. Kmotrem knihy byl známý filmový režisér Zdeněk Troška.

Další ročník Literární ceny Knižního klubu zná svého vítěze!
04.09.2013

Další ročník Literární ceny Knižního klubu zná svého vítěze!

Začátek září už tradičně znamená pro knižní svět jednu velmi příjemnou událost – vyhlášení vítěze Literární ceny Knižního klubu. Tak jsme se letos znovu potkali v příjemném, důstojném prostředí Kaiserštejnského paláce, abychom se dozvěděli, kdo z toho množství nadějných autorů si odnese odměnu, komu vyjde knížka.

22.07.2013

Autorské čtení 23.7.2013: Václav Chochola, Marek Šindelka, Sylva Fischerová a Ivana Myšková

Čaš a místo konání: 19:30 hod, na palubě či v podpalubí (A)VOID Floating Gallery, loď kotvící u Výtoně, Praha

Michal? Jednoduše nezastavitelný!
26.06.2013

Michal? Jednoduše nezastavitelný!

Včera se v pražském Paláci knih objevil vzácný host, v jehož případě si organizátoři určitě nedělali starosti s tím, jestli přijde dost lidí. Příležitost vidět zblízka hvězdu takového formátu si přece žádný fanoušek nenechá ujít! Svou životopisnou knihu tady představil sám Michal David osobně.

Autogramiáda M. Davida NEJVĚTŠÍ Z MÝCH NÁLEZŮ A ZTRÁT proběhla v úterý 25. června
05.06.2013

Autogramiáda M. Davida NEJVĚTŠÍ Z MÝCH NÁLEZŮ A ZTRÁT proběhla v úterý 25. června

Uvedení knihy Michala Davida "Největší z mých nálezů a ztrát" spojené s autogramiádou proběhlo 25. června 2013 v 17 hodin v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí. Kniha sestavená z vlastního vyprávění, ze vzpomínek rodiny a přátel přibližuje životní pouť Michala Davida, úspěšného skladatele, zpěváka a hudebního podnikatele.

Jakpak je dnes u nás doma…
29.05.2013

Jakpak je dnes u nás doma…

„Tichá krajino, jak často vábila mě samota tvá v stíny své, aby pobouřenému srdci poklid se navrátil!“ V tomto zvolání někteří z vás jistě rozpoznávají úvodní větu Máchových Cikánů. A nejeden by si možná také připomněl, že se děj tohoto díla odehrává na Kokořínsku. Pro ty, co nevědí, i pro ty, co se chtějí dozvědět, je tady Putování s knihou.

Fotografie ze křtu knihy J. Bosáka - ŽIVOTNÍ MAČ
27.05.2013

Fotografie ze křtu knihy J. Bosáka - ŽIVOTNÍ MAČ

Jaromír Bosák, novinář a jeden z nejpopulárnější sportovních komentátorů u nás, otevřeně hovoří o fotbalu, golfu, komentování, sportu a životě. Knížka je nabitá vtipnými glosami, postřehy a zásadními postoji i k ožehavým tématům; informační hodnotu zvyšují průlety mistrovstvími světa ve fotbale a olympijskými hrami. Kořením jsou fiktivní rozhovory reportéra s trenéry, jak by vypadat neměly.

22.05.2013

Boučková podepisovala Šíleně smutné povídky

Nejmladší ze tří dětí Pavla Kohouta měla ve čtvrtek 23. května od 16 hodin autogramiádu v budějovickém knihkupectví Kanzelsberger. Spisovatelka Tereza Boučková představila den před svými 56. narozeninami novinku, Šíleně smutné povídky. Od 18 hodin bylo autorské čtení a beseda v Kulturním domě ve Včelné na Českobudějovicku. Držitelka Ceny Jiřího Ortena je autorkou známých knih jako Indiánský běh neboRokkohouta, divadelních her a napsala také scénář k filmu Smradi, který získal sedm nominací na Českého lva.