Akce

Snažím se nezbláznit, říká autor Pohádky
27.03.2013

Snažím se nezbláznit, říká autor Pohádky

„V Kodani je počasí ještě horší,“ ubezpečil Jonas všechny přítomné, když si konečně v salonku kina Evald každý našel své místo. Na tiskovou konferenci se nakonec zjevně dostavilo trochu víc lidí, než organizátoři čekali, ale aspoň bylo útulno a na zimu venku za chvíli už nikdo ani nepomyslel.

3. dubna se konalo uvedení nového románu D.J. Novotného
08.03.2013

3. dubna se konalo uvedení nového románu D.J. Novotného

Ve středu 3. dubna proběhlo v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí uvedení knihy Davida Jana Novotného GILGUL, spojené s autogramiádou.David Jan Novotný je nositelem Literární ceny Knižního klubu. Pozvání přijal scenárista a spisovatel Marek Epstein.

27. března proběhla autogramiáda Jonase T. Bengtssona
07.03.2013

27. března proběhla autogramiáda Jonase T. Bengtssona

Autogramiáda Jonase T. Bengtssona, autora románu Pohádka proběhla ve středu 27. března v Paláci knih Luxor, na Václavském náměstí.

4.března se konalo autorské čtení Simona Urbana
27.02.2013

4.března se konalo autorské čtení Simona Urbana

Goethe - institut ve spolupráci s nakladatelstvím Odeon, pořádal setkání se Simonem Urbanem, autorem románu Plán N, jehž podtitul by mohl znít: Co by se stalo, kdyby berlínská zeď ještě stála? Urbanova vize stále rozděleného Německa se dá charakterizovat sloganem „Jediný rozdíl mezi SRN a NDR je ten, že se občané SRN nebaví o svinstvech své vlády, protože mají plnou hubu eko - bio potravin." Setkání s autorem proběhnlo v Goethe institutu

Vzpomínka na Arnošta Lustiga - 26. února
25.02.2013

Vzpomínka na Arnošta Lustiga - 26. února

Literární vzpomínkový večer na spisovatele Arnošta Lustiga se koná od 18 hodin v pražském Divadle Komedie. Komponovaným pořadem, který je na programu v den výročí úmrtí této významné osobnosti, provede moderátor Lukáš Hejlík. Z autorovy knihy Démanty noci budou číst členové výboru Ceny Arnošta Lustiga: Jan Pirk (lékař), Jefimm Fištejn (publicista, esejista), Markéta Mališová (nakladatelka a přítelkyně Arnošta Lustiga), Pavel Chalupa (spisovatel a ředitel festivalu Devět bran), Soňa Červená (operní pěvkyně a herečka), Petr Mothejl a Tomáš Kraus (tajemník Federace židovských obcí a viceprezident Světového židovského kongresu). Cena Arnošta Lustiga bude letos udělena 12. dubna.

ZMĚNA MÍSTA KONÁNÍ PŘEDNÁŠKY L. BYRNE!  K 18.2. ZCELA VYPRODÁNO!!!!
18.02.2013

ZMĚNA MÍSTA KONÁNÍ PŘEDNÁŠKY L. BYRNE! K 18.2. ZCELA VYPRODÁNO!!!!

Vážení, vzhledem k faktu, že lístky na přednášku Lorny Byrne 9. dubna v Kostele sv. Šimona a Judy byly vyprodány během tří dnů a s přihlédnutím k obrovskému zájmu o setkání s touto charismatickou a nevšední dámou, (volají prý také polští občané, že kvůli Lorně dorazí) byla přednáška přesunuta z kostela do Lucerny. Bohužel i lístky do Lucerny zmizely v rekordně krátkém čase a případní zájemci mohou jen doufat, že se objeví několik ojedninělých (například vrácených) vstupenek.

11.02.2013

Ve středu 20. února proběhl křest knihy JAK SE STAVÍ SEN

Křest knihy JAK SE STAVÍ SEN spojený s autogramiádou, akce se konal ve středu 20. února v Paláci knih Luxor, na Václavském náměstí v Praze. Knihu pokřtili moderátor pořadu Pavel Cejnar, Heidi Janků, Dalibor Janda, Kateřina Macháčková, Anife Vyskočilová a designéři Petr Záluský, Karolína Reslerová, Kamila Douděrová, Anna Lacová a Jan Ranný.

Prostřeno pro milovníky jídla, knih a dobré nálady
16.01.2013

Prostřeno pro milovníky jídla, knih a dobré nálady

Je pár minut před začátkem, odevšad blýskají fotoaparáty, v davu lidí to šumí. Dva staří páni stojí opodál, zadívají se na scénu před sebou a jeden druhému říká: „To jsou asi nějaký oblíbený recepty hvězd...“ Je možné, že by někdo opravdu nevěděl, že se tady křtí kniha Prostřeno s VIP?

22. ledna se konal křest knihy Země jako vesmírný terč
11.01.2013

22. ledna se konal křest knihy Země jako vesmírný terč

V úterý 22. ledna v Paláci knih Luxor v Praze proběhl křest knihy ZEMĚ JAKO VESMÍRNÝ TERČ spojený s autogramiádou. Knihu pokřtil Marcel Grün, ředitel Hvězdárny a planetária hl. m. Prahy.

15. ledna se konal křest knihy  PROSTŘENO! s VIP
08.01.2013

15. ledna se konal křest knihy PROSTŘENO! s VIP

Euromedia Group – Ikar Vás zve na křest knihy PROSTŘENO! s VIP, spojený s autogramiádou, akce proběhla v úterý 15. ledna 2013 v 16 hodin v Paláci knih Luxor, Václavské nám. 41, Praha 1. Knihu pokřtili režisér stejnojmenného pořadu Jiří Mádle a účinkující Martina Gavriely, Petra Horváthová, Andrea Kalivodová, Oldřich Navrátil, Anife Vyskočilová a Valerie Zawadská.