Akce

Beseda na téma "šmejdi"
19.06.2015

Beseda na téma "šmejdi"

Ve středu 24. června Nakladatelství Euromedia Group – Universum pořádalo besedy na téma šmejdi u příležitosti vydání dvou knih, které se zaměřují na praktiky podvodných subjektů.

Autogramiáda hvězd TV NOVA u příležitosti vydání kuchařky Levně a chutně
10.06.2015

Autogramiáda hvězd TV NOVA u příležitosti vydání kuchařky Levně a chutně

Ve čtvrtek 11. června 2015 hvězdy televize Nova podepisovali pokračování nejúspěšnější české kuchařky všech dob, Levně a chutně – Vaříme s Novou. Autogramy rozdávala Kristina Kloubková, která dorazila s roztomilou dcerkou Jasmínkou, Martin Čermák i Petr Suchoň, který prozradil, že ještě na začátku roku vážil přes sto kilo a musel zhubnout, protože už se nevešel do obleku. Součástí jeho dietního jídelníčku byl i cukeťák na plech. Má ho rád s krůtí šunkou a přidává do něj špaldovou mouku. Recept na cukeťák najdete v kuchařce Levně a chutně na straně 110.

Fotografie ze křtu knihy Do tmy básnířky a prozaičky Anny Bolavé
28.05.2015

Fotografie ze křtu knihy Do tmy básnířky a prozaičky Anny Bolavé

V úterý 2. června 2015 se v pražské kavárně Ponrepo konal křest románu Do tmy básnířky a prozaičky Anny Bolavé. Příběh osamělé, nemocné ženy z jihočeského maloměsta, která většinu života zasvětila sběru, sušení a odevzdávání léčivých rostlin, vydalo nakladatelství Odeon jako 27. svazek České řady. Knihu pokřtila bylinným lektvarem setra autorky Eva Šálková a slavnostní řeč pronesl básník Milan Ohnisko.

25.05.2015

Reportáž: Tom Rob Smith v Praze!

„Každá kniha, kterou jsem kdy přečetl, byla důležitá,“ říká Tom Rob Smith a na chvíli se odmlčí, jako by si vybavoval ty, které mu nejvíc utkvěly v paměti. Pak se podívá zpátky do hlediště. „Opravdu každá. I ty, které mě nebavily.“

Autogramiáda autora bestselleru Dítě číslo 44
19.05.2015

Autogramiáda autora bestselleru Dítě číslo 44

25. května se konala autogramiáda britského spisovatele Toma Roba Smithe, který do Prahy přijel představit film Dítě číslo 44 natočený podle jeho stejnojmenného románu. Podívejte se s námi na pár fotografií...

Křest knihy Davida Glocknera a Dušana Spáčila - Císařův prezident
14.05.2015

Křest knihy Davida Glocknera a Dušana Spáčila - Císařův prezident

Byl, nebo nebyl císař František Josef I. otcem Tomáše Garrigua Masaryka? Nakladatelství Knižní klub vydalo knihu Davida Glocknera a Dušana Spáčila Císařův prezident, která hypotézu, dosud považovanou za skandální, staví na překvapivě pevné faktografické základy. Slavnostní křest knihy spojený s autogramiádou autorů se uskutečnil 19. května v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze. Knihu pokřtil Tomáš Töpfer.

Ohlédnutí za Knižním veletrhem Svět knihy 2015
07.05.2015

Ohlédnutí za Knižním veletrhem Svět knihy 2015

Besedy a autogramiády autorů nakladatelství Euromedia na knižním veletrhu Svět knihy 2015. Beseda s Emmou Riedovou, která představila svůj historický román Královské intriky. Seznámení s Dominikem Landsmanen, autorem originálního blogu a úspěšného bestselleru Deníček moderního fotra. Autogramiáda Josefa Fouska. Osobnosti TV Nova podepisovali pokračování nejúspěšnější české kuchařky všech dob. Seznámení s životním příběhem první dámy Hany Benešové i s novou knihou Dalibora Váchy, vítěze Literární ceny Knižního klubu za román Červenobílá. Autogramy rozdávala také Anife Hassan Vyskočil a Světlana Glaserová radila, jak se bránit praktikám podvodných firem. V Klubu knižních šampionů proběhlo čtení z dětských knih nakladatelství Knižní klub. Děkujeme že jste byli s námi u toho.

Knihy mají zelenou!
22.04.2015

Knihy mají zelenou!

Dejte knihám zelenou! Nová akce na podporu knih a pro vášnivé čtenáře. Máte rádi čtení a knihy? Svou lásku můžete oslavit ve čtvrtek 23. dubna na Světový den knihy a autorských práv. Najděte si cestu ke svému knihkupci a jako dárek dostanete 15% slevu na váš nákup. V tento den zkrátka mají Knihy zelenou!

Pozvánka na výstavu Martin Augustín, Kamil Peteraj
17.04.2015

Pozvánka na výstavu Martin Augustín, Kamil Peteraj

Srdečně Vás zveme na výstavu - KEĎ SA LÁSKA PRESPÍ S MÚDROSŤOU, NARODÍ SA JEJ SMÚTOK - Martin Augustín, Kamil Peteraj. Výstava bude probíhat od 23. dubna – 22. května 2015 ve Slovenském domě v Praze. Součástí vernisáže, která se bude konat ve čtvrtek 23. dubna, bude i beseda autorů Kamila Peteraje a Martina Augustina.

Autogramiáda Mirky van Gils Slavíkové
17.04.2015

Autogramiáda Mirky van Gils Slavíkové

Autogramiáda přední světové cukrářky Mirky van Gils Slavíkové u příležitosti vydání její nové knihy Dezerty jedna báseň se konala ve středu 22. dubna 2015 v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze. Podívjte se s námi jaká byla "sladká" atmosféra.