Aktuality

Josef Bednárik byl vynikajícím divadelním režisérem. Jaká je kniha o něm?
11.11.2014

Josef Bednárik byl vynikajícím divadelním režisérem. Jaká je kniha o něm?

Vychází biografie muzikálového režiséra Jozefa Bednárika. Zachycuje jeho profesní kariéru i extrémní pojetí života. Nakladatelství Ikar vydává životní příběh muzikálového režiséra Jozefa Bednárika. Biografii nazvanou „Jozef Bednárik“ napsala slovenská novinářka a autorka několika knižních bestsellerů Andrea Coddington. Kniha odhaluje soukromý i profesní život tohoto milovníka umění, knih, šansonů a dobrého jídla. V Česku vychází krátce po prvním výročí jeho smrti.

10.11.2014

Za švédskou idylou číhá násilí a zlo, líčí temní detektivkáři

Ten první je zarostlý jako hrdina z dávných mýtů, ten druhý má černý lak na nehtech a na hlavě temný klobouk. Jerker Eriksson působí přemýšlivěji, Hakan Axlander Sundquist ze sebe sype odpovědi velmi rychle. Dohromady si říkají Erik Axl Sund a napsali sérii krimithrillerů, z nichž první s názvem Vraní dívka byl v českých knihkupectvích opatřen výstražnou přelepkou Jen pro silné povahy.

07.11.2014

Chuck Palahniuk je nyní tak nějak uprostřed

Zatracení se jmenuje druhý díl zamýšlené trilogie Chucka Palahniuka (1962), který se natrvalo zapsal do literárních dějin Klubem rváčů. Navazuje na román Prokletí, v němž se třináctiletá Madison Spencerová, zřejmě po předávkování marihuanou, dostala do pekla.

07.11.2014

Psi pana prezidenta

První knižní životopis Hany Benešové popisuje příběh ženy, která je dodnes považována za nedostižný vzor „první dámy“. Petr Zídek zpracoval velké množství doposud neznámých nebo nevyužitých dokumentů a mluvil s lidmi, kteří měli k Haně Benešové blízko. Knihu, již doprovází množství fotografií z veřejných i soukromých zdrojů, z nichž značná část nebyla nikdy publikována, vydává v listopadu nakladatelství Universum.

Rainbow Rowellová: autorka neobyčejně obyčejných knih
05.11.2014

Rainbow Rowellová: autorka neobyčejně obyčejných knih

„Psala se 70. léta a moji rodiče byli hipísáci,“ směje se Rainbow (Duha) Rowellová nad otázkou, jak přišla ke svému nevšednímu jménu. „Zpočátku jsem ze svého jména nebyla moc nadšená – znělo mi to jako jméno pro plyšového jednorožce, ale postupně jsem se díky tomu naučila, že je v pohodě se odlišovat.“

29.10.2014

Kdo nevaří, není ČECH

Pořady o vaření vysílají snad všechny televizní stanice. Kluci v akci, Vše o vaření, Dnes vaří šéf, Kašpárku vař - to jsou názvy pořadů, ve kterých předvádějí své umění renomovaní šéfkuchaři. Ale nyní se na obrazovce objevily tři, v nichž se představují „nekuchaři“.

27.10.2014

Knihy jen pro silné povahy

Režisér Jakub Kohák pokřtí Hladový oheň, nový psychothriller švédské dvojice Erik Axl Sund, 5. listopadu v podniku Krásný ztráty.Bojíte se rádi a jen tak něco vás nerozhází? Slavný horor Dracula je pro vás čajíček a filmy Sirotčinec či Sinister „příjemná podívaná“? Je čas otevřít drsnější knihu. Pokud tak ale učiníte, pak si nestěžujte. My vás varovali.

Kavky nad městem - křest knihy v Českém Krumlově
27.10.2014

Kavky nad městem - křest knihy v Českém Krumlově

23. října se Českém Krumlově v prostorách Městské knihovny konal křest knihy Vlasty Duškové Kavky nad městem. Byl hojně navštívený, knihu pokřtil spisovatel František Niedl, jedním z hudebníků, kteří poskytli hudební doprovod, je výtvarník Jindra Čapek.

Naprosto hrozná soutěž
23.10.2014

Naprosto hrozná soutěž

23.10.2014

Knihománie 2014

Šestnáct tuzemských nakladatelů uvede ve středu 22. října na trh 22 novinek, které patří k tomu nejzajímavějšímu, co se chystá na podzimní knižní sezonu. Začne tím čtvrtý ročník Knihománie, která potrvá do 22. listopadu. Devět z nových titulů je původní česká tvorba. Doplní je zahraniční bestsellery od Haruki Murakamiho, Johna Greena, Jonase Jonassona nebo Jefferyho Deavera. Vedle sebe se představí detektivky, romány pro ženy, encyklopedie, kuchařky i knihy pro děti. K nákupu každého z 22 titulů čtenáři dostanou jako dárek knihu „333 KŘÍŽOVEK“.