Aktuality

18.11.2014

NOVINKA: Rainbow Rovellová - Eleanor a Park

Jako Romeo a Julie. Zapomeňte na slaďák Hvězdy nám nepřály, je tu Eleanor a Park. V romanci ze střední školy musí dospívající čelit rasistickým spolužákům, chudobě i opileckému nevlastnímu otci. Stojí tu sami dva proti světu, útěchu nacházejí v komiksech a v muzice. Hollywood chystá film.

18.11.2014

Murakami překvapuje brutalitou

Nakladatelství Odeon vydalo už jedenáct románů Harukiho Murakamiho a jednu jeho povídku. Teď přichází s druhou, jmenuje se Podivná knihovna, podobně jako loňský Spánek i ji ilustrovala německá výtvarnice Kat Menschiková. A souznění obrazu a slov dotváří silný čtenářský zážitek.

Poprvé se v češtině představuje nejsledovanější americká blogerka, která s břitkým humorem glosuje svůj život
18.11.2014

Poprvé se v češtině představuje nejsledovanější americká blogerka, která s břitkým humorem glosuje svůj život

V knize FAKT SE TO STALO? se poprvé v češtině představuje nejsledovanější americká blogerka Jenny Lawson! S černým, politicky nekorektním, často bizarním humorem glosuje svůj život.

Vraťte se na stromy a budete fit!
13.11.2014

Vraťte se na stromy a budete fit!

Na českou kotlinu začali útočit bohové zdraví, štíhlosti a krásy! Útok je veden zvenčí, ale hrozí i vnitřní nepřítel! Česká kuchyně je prý nezdravá! Je to sice blábol, ale své uctívače si najde. Kdo (možná, spíš která) nevyzkoušel alespoň jednou za život nějakou zaručenou dietu, ať zvedne ruku! Knižní trh nabízí dostatečný výběr. Jsme tlustí a líní. Máme tlusté děti, kolem nás se valí tzv. američtí tlusťoši a tlusťošky. My starší si vybavujeme svá školní léta, kdy posměch spolužáků budila ve třídě jediná baculatá a nemotorná holčička nebo chlapeček. Teď jsou jich plné školy. Atakovaní reklamou krásných, mladých, šťastných a štíhlých lidí zjišťujeme, že bychom takoví chtěli být také. Věčné téma diet a hubnutí je zase tu!

Vychází jedna z nejlepších biografií Boba Dylana, které byly kdy napsány
13.11.2014

Vychází jedna z nejlepších biografií Boba Dylana, které byly kdy napsány

Renomovaný americký novinář a spisovatel David Dalton vykresluje detailní portrét rockové ikony a nabízí možnou odpověď na otázku, kdo je „pravý“ Bob Dylan. Biografie jedinečného mohykána vyniká originálním pojetím a obrazným jazykem.

Josef Bednárik byl vynikajícím divadelním režisérem. Jaká je kniha o něm?
11.11.2014

Josef Bednárik byl vynikajícím divadelním režisérem. Jaká je kniha o něm?

Vychází biografie muzikálového režiséra Jozefa Bednárika. Zachycuje jeho profesní kariéru i extrémní pojetí života. Nakladatelství Ikar vydává životní příběh muzikálového režiséra Jozefa Bednárika. Biografii nazvanou „Jozef Bednárik“ napsala slovenská novinářka a autorka několika knižních bestsellerů Andrea Coddington. Kniha odhaluje soukromý i profesní život tohoto milovníka umění, knih, šansonů a dobrého jídla. V Česku vychází krátce po prvním výročí jeho smrti.

10.11.2014

Za švédskou idylou číhá násilí a zlo, líčí temní detektivkáři

Ten první je zarostlý jako hrdina z dávných mýtů, ten druhý má černý lak na nehtech a na hlavě temný klobouk. Jerker Eriksson působí přemýšlivěji, Hakan Axlander Sundquist ze sebe sype odpovědi velmi rychle. Dohromady si říkají Erik Axl Sund a napsali sérii krimithrillerů, z nichž první s názvem Vraní dívka byl v českých knihkupectvích opatřen výstražnou přelepkou Jen pro silné povahy.

07.11.2014

Chuck Palahniuk je nyní tak nějak uprostřed

Zatracení se jmenuje druhý díl zamýšlené trilogie Chucka Palahniuka (1962), který se natrvalo zapsal do literárních dějin Klubem rváčů. Navazuje na román Prokletí, v němž se třináctiletá Madison Spencerová, zřejmě po předávkování marihuanou, dostala do pekla.

07.11.2014

Psi pana prezidenta

První knižní životopis Hany Benešové popisuje příběh ženy, která je dodnes považována za nedostižný vzor „první dámy“. Petr Zídek zpracoval velké množství doposud neznámých nebo nevyužitých dokumentů a mluvil s lidmi, kteří měli k Haně Benešové blízko. Knihu, již doprovází množství fotografií z veřejných i soukromých zdrojů, z nichž značná část nebyla nikdy publikována, vydává v listopadu nakladatelství Universum.

Rainbow Rowellová: autorka neobyčejně obyčejných knih
05.11.2014

Rainbow Rowellová: autorka neobyčejně obyčejných knih

„Psala se 70. léta a moji rodiče byli hipísáci,“ směje se Rainbow (Duha) Rowellová nad otázkou, jak přišla ke svému nevšednímu jménu. „Zpočátku jsem ze svého jména nebyla moc nadšená – znělo mi to jako jméno pro plyšového jednorožce, ale postupně jsem se díky tomu naučila, že je v pohodě se odlišovat.“