Připravujeme

To mi zaplatíš
15.06.2018

Co bude vycházet - konec června 2018

Představujeme knižní novinky druhé půlky června! Vychází toho pořád dost, od romantiky po psychologická dramata, od novodobé dívčí četby po fejetony, od detektivek po decentní erotiku... Všechno se to stíhat nedá, možná vám proto přijde vhod několik našich tipů.

Zrození ohně
01.06.2018

Co bude vycházet - začátek června 2018

Je tu červen a s ním i období každoročního knižního sucha. Nebo snad ne? Letos to určitě tak horké nebude, pro milovnice romantiky vychází nová Moyesová, pro otrlejší publikum druhý díl Hadrového panáka a pro všechny drakobijce první díl nové série od Anthonyho Ryana. A to zdaleka není všechno...

Trajekt
16.05.2018

Co bude vycházet - konec května 2018

Nemáte, co číst, nebo se naopak mezi přeplněnými regály v knihkupectví těžko rozhodujete? Rádi poradíme, co zajímavého vychází v druhé polovině května...

Panský dům a jeho dcery
02.05.2018

Co bude vycházet - začátek května 2018

S květnovým knižním veletrhem přichází i přílivová vlna nových literárních hitů! Z bohaté nabídky vybíráme několik zvláště zajímavých kousků, na které nám ve článku o veletrhu nezbylo místo.

Černá díra
13.04.2018

Co bude vycházet - konec dubna 2018

Upoutala vás některá z novinek, které si pro nás nakladatelé připravili v druhé polovině dubna? Jestli pořád zvažujete, rádi vám některé z chystaných knižních trháků představíme. Konec dubna, zdá se, přeje spíše přemýšlivějším, psychologickým dramatům a thrillerům; ale přece jen dojde třeba i na nezdolnou paní Steelovou.

Noční pták
29.03.2018

Co bude vycházet - začátek dubna 2018

Duben začíná tradičně aprílem - svátkem spojeným s různými žertíky a drobnými zlomyslnostmi. My na vás ale nic hrát nebudeme, vybíráme z NEJzajímavějších kousků, které nám nakladatelé chystají na první dva dubnové týdny. Nabízíme historickou romantiku, sci-fi, thrillery i současnou světovou literaturu. Vybere si i ten nejnáročnější čtenář. Tak jen do toho!

V pasti lží
16.03.2018

Co bude vycházet - konec března 2018

V druhé polovině března vychází celá řada kvalitních titulů. Zajímá vás, na co se můžeme těšit? Tentokrát vybíráme třeba pokračování špionážního napínáku Noční dravec, psychologické drama Srdcerváč, první díl úspěšné YA série Fandom nebo knihu, která hýbe Amerikou - Oheň a hněv, skandální odhalení ze zákulisí Trumpovy administrativy.

Obchodník
01.03.2018

Co bude vycházet - začátek března 2018

Přinášíme zprávy o připravovaných peckách v knižním světě! Tentokrát je to třeba dotisk Soumraku dne od Kazua Ishigura, nové thrillery od C. L. Taylor a Johna Grishama nebo "nový" Waltari, který česky vychází poprvé.

Monografie Jana Švankmajera
13.02.2018

Co bude vycházet - konec února 2018

Co si pro nás připravili nakladatelé na druhou polovinu února? Nejžhavější knižní novinky najdete právě zde, v Literární kavárně na Buxu!

Počátek
01.02.2018

Co bude vycházet - začátek února 2018

První polovina ponurého února bude (celkem příhodně) patřit pořádně temným drasťákům, a nejen jim! Vychází spousty titulů od renomovaných autorů, některé i dost dlouho očekávané. Nevěříte? Přesvědčte se u nás!