Připravujeme

27.10.2014

Naše knižní nabídka pro dlouhé listopadové večery

Vzpomínáte si na Nábíječe - sexy román plný humoru a kuchyňského řádění? V listopadu se můžete začíst do dalších osudů hrdinů této úspěšné knihy - čeká vás (opět) sexy příběh vtipem přímo NABITÝ! V květnu jsme Vám představili vrchního inspektora quebecké Sureté Armanda Gamache, jeho fanoušci se mohou těšit na další zapeklitý případ, jehož rozluštěním byl Gamache pověřen, tentokrát jde o zločin spáchaný ve vánočním čase. Máte rádi surreálný svět mistra Murakamiho? Pak se můžete těšit na jeho novinku se slibným názvem Podivná knihovna.

25.09.2014

I v říjnu si můžete zalistovat v nových knihách z naší nabídky...

Fanoušci Jennifer Probstové jistě vědí, že se na začátek října připravuje vydání její další knihy - Manželská zkouška. A další známé jméno (vlastně dvě): Jo Nesbo pro vás má již devátý příběh krimisérie, jejímž hlavním hrdinou je Harry Hole. Také náš další tip je ze žánru krimi, autorská dvojice píšící pod pseudonymem Erik Axl Sund zaujala první částí chystané trilogie Vraní dívka čtenáře natolik, že její druhý díl patří k nejočekávanějším říjnovým knihám.

22.08.2014

Blíží se září a s ním začátek školního roku...

...no a co? Nebudete přece louskat jen učebnice, případně mžourat do slovníčku při zkoušení školou povinných ratolestí, že ne? Protože i v září vychází mnoho zajímavých a krásných knížek. Tady je malý vzorek...

23.07.2014

Knižní tipy na srpen

Pomalu se blíží druhá polovina léta, dovolené jsou v plném proudu a čím jiným si zpestřit lenošivé chvilky na pláži, či na chalupě, než knihou. A začneme hned silným kalibrem - když před dvěma lety vyšla kniha Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, vzbudila zaslouženou pozornost čtenářů. V srpnu vychází pokračování tohoto ukázkového exempláře žánru fantasy a je stejně jako první díl doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Braniborská marka roku 1782 je kulisami našeho druhého tipu - strhujícího historického románu Loutkář, jež je úvodním dílem chystané triloge. A jak zabavit děti může napovědět Příručka pro kluky dobrodruhy, kde najdete kromě haldy nápadů a návodů i malý dárek - krásné samolepky. Pro milovníky napětí tu máme další knihu z pera zkušeného autora detektivek Chrise Cartera - Sochař smrti. Fantasy literatura se těší velké oblibě a chystaná novinka Labyrint: Útěk slibuje zajímavé počtení! A na závěr nezvykle namíchaný koktejl - paleontologické vykopávky a bezcitný vrah rozehrávající krutou hru.

25.06.2014

Naše červencové knižní tipy

Nastává doba dovolených, cestování, ale i slastného lenošení na pláži, či na stinné zahrádce a proč vlastně nelenošit s knihou? Pro chvíle odpočinku se báječně hodí třeba romány, jejichž ústředním tématem je - co jiného: láska, stejně jako v druhé knize série Lásky. Samanta Youngová se dostala do povědomí čtenářů svou knihou Dublin street a její další titul, London Road slibuje stejné kvality, jako jeho starší „sourozenec". O erotických románech pro ženy bylo napsáno mnoho, ale je určitě lepší, je číst, než si o nich číst. L.R. Jonesová stvořila jednu z nejúspěšnějších sérií tohoto žánru a v červenci u nás vychází již druhý díl s názvem Sama sebou. A teď troška napětí: kniha Šest let slaví úspěchy, je jedním z nejprodávanějších thrillerů současnosti a chystá se její filmové zpracování. A ani o prázdninách není třeba zapomínat na dobré jídlo - naším dalším tipem je skvělá kuchařka Dobré jídlo připravené jednoduše zdravě. A na závěr jedna z nejočekávanějších knih tohoto měsíce: závěrečný díl „Gabriela" - Gabrielův Ráj - Hříšné odstíny vášně!

22.05.2014

Červen a naše knižní nabídka - zkraťte si čtením čekání na léto

Lauren Kateová vešla do povědomí čtenárů svou ságou Andělé a v červnu vychází první díl její nové série Atlantida, čeká nás trhující milostná epická sága plná ničivých tajemství a temné magie! Co si budeme povídat - erotické romány vítězně táhnou knižním světem a čtenář(ky)i mají žně, zdařilým exemplářem zmíněného žánru je Božský hráč a spolu s jeho hrdinkou, Hannou Bergstromovou se můžete směle vrhnout do víru vášně. Agátha Christie - je třeba ještě něco dodávat? Ne, určitě není, snad jen název: Nekonečná noc. A dalším tipem je netrpělivě očekávaný již jedenáctý díl Školy noci - víte že je to už pět let, co u nás vyšel první díl? Tess Gerritsenová je zárukou dobré a napínavé četby, její nejnovější thriller Gravitace nezůstane zcela jistě nic dlužen autorčině pověsti. Víte kde je ostrov Öland? Pokud ano - fajn, pokud ne - je to jedno, důležité je, zda znáte ostrov z knih Johana Theorina, jeho romány s kriminální zápletkou a tak trošku mystickým podtextem patří k tomu nejlepšímu mezi severskou literatutou. V červnu vychází už čtvrtý díl „ölandovské" série s názvem Mlýny osudu. Naše litrární putování zakončíme na středoevropské půdě: Vlastimil Vondruška nás zavede do historie a staneme se účastníky vyšetřování vraždy.

22.04.2014

Na květen pro Vás připravujeme:

Jako první tip přinášíme už pátý případ policejní inspektorky Malin Forsové, nazvaný příznačně Páté roční období. Pamatujete na Stoletého staříka? Ano, na toho co vylezl z okna a zmizel. V květnu vychází další titul z pera Jonase Jonassona a vypadá víc než nadějně. Seznamte se, příchází Analfabetka, která uměla počítat! O oblibě Zdeňka Pohlreicha není jistě nutno nijak polemizovat, jeho pořady s tématem vaření patří k nejsledovanějším. Na pulty knihkupectví míří jeho chystaná žhavá novinka Rozpal to, šéfe! - 91 skvělých grilovacích receptů od snídaně po drinky, která je jako na míru ušitá nastávají sezóně jaro/léto. Pro fanoušky sérií z žánru sci-fi/fantasy máme čtvrté pokračování Smečky, další osudy hrdinů Andrey R. Cremerové si můžete přečíst v knize Smečka 4: Kořeny. Trocha erotiky, či rovnou sexu? Proč ne? Ponořte se s námi do druhého dílu Stark Trilogy: Pokoř mě. Máte doma prvňáčka? Pak právě pro něj je určen náš poslední tip: Veselá škola se zvířátky - učivo 1. třídy - pomůcka pro zábavné procvičení učiva 1. tř. ZŠ

28.03.2014

Dubnová knižní nabídka:

Když se zeptáte náhodně vybraných lidí, kdo je podle nich v současnosti nejznámějším obyvatelem našich věznic, většina bez přemýšlení vyhrkne jméno Jiří Kajínek. A právě on vypráví historii svého života v našem prvním knižním tipu tohoto měsíce. Amanda Stevensová si za poměrně krátkou dobu získala velké množství skalních fanoušků a v dubnu se uzavírají poslední knihou osudy Hřbitovní královny, hlavní hrdinky románové trilogie této úspěšné autorky. Navzdory přemíře moderních technologií, hotových jídel a dalším podobným vymoženostem současnosti stále větší popularitu získává lidová moudrost předávaná z generace na generaci, pokud se i vy rádi necháváte poučit osvědčenými lidovými recepty, je náš další tip učený právě vám. Víte kdo je H.P.? Pokud ano, tak určitě víte i to, že se chystá vydání závěrečné části naprosto výjimečné „IT" trilogie z pera bývalého policisty Anderse de la Motte. A aby se dostalo i na osvědčené, lety prověřené autory, máme tu nejnovější počin mistra hororu, Stephen Kinga. V jeho novince Doktor Spánek se znovu můžeme setkat s Dannym - hrdinou jedné z nejznámějších Kingových knih, Osvícení. Romány pro ženy, jejichž hlavním jmenovatelem je buď erotika, případně rovnou sex momentálně prožívají vítězné tažení světem literatury a nejinak (dobře) se daří i knihám, jejichž autorkou je CC Gibs. No a na závěr něco historie - ovšem historie pohledem Vlastimila Vondrušky!

21.02.2014

Březnová nabídka knižních novinek

Jako první vám nabízíme další z řady severských detektivních thrillerů, ale tentokrát to vypadá, že se jedná o něco výjimečného, protože kniha nové autorské dvojice píšící pod seudonymem Sund Erik Axl, má na obálce varování: JEN PRO SILNÉ POVAHY. Vraní dívka je prvním dílem z chystané trilogie a je anoncována coby kniha velice drsná a syrová. Jako další k Vám přichází Hercule Poirot, aby pomocí malých šedých buněk brilantně rozřešil další zapeklitý problém. Pokud paříte mezi ty čtenářky, které uchvátil příběh Abby a Travise, hrdiny knihy Krásná katastrofa, tak jistě víte, že na březen se chystá vydání dalšího dílu. Je mnoho fantasy sérií, ale jen málokterá z nich dosáhla podobného věhlasu jako Hunger Games - a vy se nyní můžete potěšit exkluzivním vydáním v přepychovém dárkovém boxu! Jedním z nejočekávanějších titulů tohoto měcíce je Červenka - třetí kniha krimi série, kde hlavním protagonistou je detektiv Harry Hole. Když se loni objevila na knižním trhu Příručka pro kluky dobrodruhy, zaznamenala veliký úspěch a velice rychle se vyprodala - pro malé muže je totiž naprosto nepostradatelná!

04.02.2014

Naše únorová knižní nabídka:

Fantasy sága americké autorky C. Clareové Nástroje smrti si získala řadu fanoušků a pokud patříte mezi ně, tak nepochybně víte, že 5. února vychází již čtvrté pokračování - Nástroje smrti 4: Město padlých andělů. V literatuře určené primárně ženským čtenářkám se v poslední době stále výrazněji prosazují romány se silným erotickým nábojem a jeden takový se chystá na cestu ke svým čtenářkám právě teď: kniha Božský cizinec rozhodně slibuje zajímavé počtení. I naše další kniha je z tohoto žánru, jedná se o pokračování jedné z nejúspěšnějších knih poslední doby, Gabrielovo inferno a Gabrielův Očistec - Hříšné odstíny vášně patří k nejočekávanějším titulům tohoto měsíce. Pro milovníky napětí zde máme napínavý příběh z pera osvěčené autorky Tess Gerritsenové, Elixír mládí. Fenomén Hunger Games není jistě třeba představovat, má početnou skupinu fanoušků po celém světě a (nejen) pro ně vychází krásně zpracované vydání kompletu v luxusním dárkovém boxu.