Připravujeme

30.12.2013

Je tu Nový rok a s ním nové knihy!

Krásný román Duhová ulice v sobě skrývá hned dva neobyčejné příběhy životních osudů obyčejných lidí, seznamte se s Lucy, Markem a dalšími protagonisty tohoto křehkého příběhu. Náš druhý tip je z úplně jiného soudku: hrdinky knih Gillian Flynnové vždy výrazně vybočují z běžného průměru a Libby Dayová, hrdinka jejího nového psychothrilleru, je... prostě drsná! Tenisovou jedničku Novaka Djokoviče není jistě nutné představovat, ale možná nevíte, že jeho cesta za slávou a úspěchem nebyla jednoduchá a že hlavním faktorem byla - bezlepková dieta. Manželství je velice vděčným (nejen) literárním námětem a Jennifer Probstová je nekorunovanou královnou tohoto tématu, její nový román Manželská past nabízí neotřelý a originální pohled na fenomén manželství a věci kolem něj. Další kniha z naší nabídky sice není tak úplně nová, vyšla již na sklonku loňského roku, ale bezprostředně po jejím vydání se po ní bleskurychle „zaprášilo" a na mnoho čtenářů se nedostalo. Deník Dity P. slaví úspěchy jak na poli literárním, tak v televizi, autorka se stala celebritou a její kniha bestsellerem. Máte rádi počítačové hry? Konkrétně Minecraft? Pak je náš další tip určen právě vám, vychází ročenka plná návodů, triků a zajímavostí! A na závěr něco pro fanoušky fantazy světa: sága Půlnoční rasa pokračuje již šestým dílem Popel půlnoci.

25.11.2013

Od Ježíška krásná knížka? Proč ne? Vyberte si:

Rok se s rokem sešel a zase musíme přemýšlet, co komu nadělit pod stromeček, ( ...ale i Mikuláš může přinést knihu jako alterantivu sladkostem, stejně jich bude během Vánoc ažaž...) kniha je častý a vhodný dárek, jen je nutno vybrat to pravé ořechové! Současná česká literatura nabízí mnoho zajímavých autorů a jednou z nejlepších je Magda Váňová a již třetí vydání její skvělé knihy s názevem Past, je naším prvním tipem. Některé věci se objeví a zmizí, jiné se objeví a - trvají, jedním z takových fenoménů jsou zcela jistě Beatles a právě pro fanoušky legendárních Brouků je určena výpravná publikace The Beatles v písních a obrazech. Fantasy ságy se staly v poslední době velice žádaným aktiklem a Nástroje smrti patří mezi ty nej. V prosinci se můžeme těšit na třetí část - Město ze skla. A co by to bylo za předvánoční nabídku bez „sladké" kuchařky? Pečení a zdobení s Hankou Rawlings si nepochybně užijete. Máte rádi knihy s příměsí tajemna a rádi se při čtení trošku bojíte? V tom případě Vaší pozornosti nemohla ujít první kniha Amandy Stevensové, Okřídlená duše, byla výborná, ale její pokračování Království, ji hravě bere do kapsy! Pokud patříte mezi ctitele klasické anglické detektivky a její královny A. Christie, nabízíme Vám napínavou knihu s poněkud tajuplným názvem N či M? Naši nabídku uzavírá opravdu silný příběh lásky, zrady a ztráty - Poslední dopis od tvé lásky, příběh, který k nám přichází opět z britských ostrovů a jehož autorka získala prestižní britské ocenění Romantic Novel of The Year Award - a to hned dvakrát.

24.10.2013

Naše listopadové knižní tipy:

Poté, co dočtete tento článek, budete mít dojem, že se roztrhl pytel s knihami z oblasti kuchaření, kuchtění a pečení, ale co se dá dělat - vychází samé extra kousky a byla by škoda na ně neupozornit, zvláště teď, když se blíží Vánoce! Hned první knižní tip souvisí s kuchyní: Klenoty klasické evropské kuchyně Romana Vaňka. Znáte Anniku Bengtzonovou? Pokud ne, je nejvyšší čas se s ní seznámit, právě vychází již druhá kniha s touto sympatickou hrdinkou v hlavní roli... A už zde máme další ze slibované dávky kuchařek: Iveta Fabešová. Co víc dodat? Zapsala se do povědomí coby profesionální cukrářka - ani nyní tomu nebude jinak a nadto tentokrát ladí na (sladkou) vánoční notu. Z úplně jiného soudku je náš další tip, Jo Nesbö přichází s dalším případem svérázného vyšetřovatele Harryho Holea - Levhart. Mezi fenomény poslední doby patří bezesporu erotické romány pro ženy a k těm lepším patří i série autorky CC Gibs, druhý díl s názvem Všechna jeho přání se chystá na konec listopadu. (Nejen) pro skalní fanoušky královny detektivek A. Christie tu máme skutečnou lahůdku - vlastní životopis, který vyšel až rok po její smrti a na němž autorka pracovala celých dlouhých 15 let. A na závěr opět kuchařka: Prostřeno! se již zabydlelo nejen v našich knihovnách, ale i na televizních obrazovkách a právě v těchto dnech můžete na Prima TV sledovat další díly této kulinářské show.

18.09.2013

Vyberte si z naší říjnové knižní nabídky:

Léto je návratně pryč, podzim je tu a s ním dlouhé večery a doba vhodná ke čtení. Náš první tip je ze severu: na webu v předstihu avizovaná novinka Larse Keplera Písečný muž přijde na náš trh hned na začátku desátého měsíce roku 2013. A je tu také netrpělivě očekávaný druhý díl série Nástroje smrti - Nástroje smrti 2: Město z popela. Série vládnou knižním trhem, zvláště pak ty z oblasti fantazy, jedna z nich, Bratrstvo černé dýky pokračuje již jedenáctím dílem. A pro nejmenší čtenáře máme krásnou knihu se zvuky - Hasičský vůz zasahuje. Frontman skupiny Rolling Stones Mick Jagger je jednou z nejvýraznějších postav světové hudební scény a vy se nyní můžete začíst do stránek knihy, kde odhaluje mnohá tajemství svého zajímavého a mnohdy bouřlivého života. Vánoce jsou sice ještě daleko, ale proč nekoupit jeden dárek už teď? Na samý závěr vám nabízíme vydání všech tří dílů Fifty shades ve vkusném boxu....už víte, komu letos nadělíte pod stromeček knihy?

02.09.2013

Z naší zářijové knižní nabídky vybíráme:

Trilogie Fifty shades trhá prodejní rekordy jak ve světě, tak u nás a jak čtenáři, potažmo čtenářky, jistě vědí, třetí díl této fenomenální trilogie vychází právě v těchto dnech! Pamatujete si toho cool týpka, jemuž se říká HP? Je zpátky s dalším příběhem z virtuálních světů. Dan Brown se vtiskl do povědomí čtenářů svými skvělými romány s nádechem tajemna a v září míří na pulty jeho zatím poslední dílo s názem Inferno. A pro fanoušky detektivního žánru máme již čtvrtý případ komisaře Carla Morcka. Každá akce vyvolává reakci a tak se ani mediální humbuk kolem Padesáti odstínů šedi neobešel bez odezvy: Padesát odstínů Evy je kniha plná humoru a vrací nás tak trošku do reality....

22.07.2013

Žhavé srpnové novinky

V druhé polovině prázdnin se můžete těšit na skvělý nový román Johna Grishama, kultovní knihu Paula Younga Křižovatky, druhou knihu skvělé Gillian Flynnové, autorky Ostrých předmětů, nebo na další osvědčenou Daniellu Steel. Mezi nejočekávanější tituly ale bezesporu patří třetí díl Crossfire série Sylvie Day nazvaný Nezkrotná. Vybíráme pro vás ale i novinky určené nejmenším čtenářům: lepolera s krtečkem v praktickém kapsáři nebo zvuková knížka Poznávejte zvířata, mladším teenagerům: (Ne)obyčejný kluk i větším teenagerům: Nástroje smrti 1 - Město z kostí. Nechybí ani kuchařka a populárně naučná kniha nazvaná Umění prokrastinace. Nevíte, co to prokrastinace je? Nevadí. Už po přečtení anotace zjistíte, že ji určitě znáte.

19.06.2013

I v červenci pro Vás máme zajímavé knihy

Léto je dobou dovolených a prázdnin, dobou odpočinku, lenošení u vody, či jen tak na terase. Možná vám některý z našich knižních tipů tyto chvilky zpříjemní. Chtěli by jste se ocitnout na pustém ostrově? Romantika, písečná pláž, západy slunce nad oceánem.... Kniha Na ostrově vás tam přenese. Meg Cabotová patří mezi stálice literárního nebe a ani její další bonbónek nenechají čtenářky jistě bez povšimnutí - jsou zde Holčičí pravidla 5! Hundební fandové jistě ocení titul Revival - Kniha k filmu Alice Nellis s cédéčkem. Patří k nejoblíbebějším komiksovým hrdinům, zločinci se před ním třesou, je velice tajemný a disponuje spoustou technických vychytávek. Kdo? Přece Batman! A co si takhle trošku zamlsat? Třeba čokoládu.... Jako další tip pro vás máme volné pokračování Žlutých očí krokodýlů a Pomalého valčíku želviček, osudy všech hrdinů této úspěšné trilogie završí v třetím díle s názvem Veverky z Central parku bývají v pondělí smutné. Bez pořádné detektivky by náš výběr nebyl úplný, nabízíme další severskou krimi Andělé.

21.05.2013

Naše pestrá knižní nabídka na červen:

A jako první náš tip přichází severská autorka Lisa Marklundová a její strhující detektivní thriller Exploze, odehrávající se na pozadí příprav olympijských her. (Exploze je prvním titulem velice úspěšné série s Annikou Bengtzonovou.) Nestárnoucí knihy Agathy Christie a jejíich hrdinové mají po celém světě davy fanoušků a právě pro ně je zde další titul: Smrt v oblacích, kde nám průvodcem bude možná trošku komický, leč geniální Hercule Poirot. Všech jedenáct předchozích dílů dobrodružství neohrožené lovkyně upírů a nekromanky Anity Blakeové bylo čtenáři nadšeně přijato a stejně tak nadšeně je očekávána dvanáctá část, která vychází právě příští měsíc. Barbaru Erskinovou jistě netřeba představovat a psát, že v červnu přijde na trh Řeka osudu, mi připadá jako nošení dříví do lesa, ale přesto - co kdyby někomu tato informace unikla! Sice už jsme vám jednu detektivku z chladného severu nabídly, ale vynechat Jo Nesba, to by se rovnalo hrdelnímu zločinu! S nejrůznějšími sériemi se v posledních letech roztrhl pytel, ale Škola noci patří mezi ty nejúspěšnější a její další díl si už předobjednalo mnoho netrpělivých čtenářů. A na závěr naší nabídky něco z historie, Román o růži z pera Vlastimila Vondrušky drží tradičně vysokou laťku a nabízí skvěle zpracovaný námět, vyšperkovaný detaily - prostě je to Vondruška!

18.04.2013

Naše květnová nabídka knih pro Vás:

První kniha naší nabídky vyšla již před (krátkým) časem, ale byla velice rychle rozebrána, proto jsme pro Vás připravili dotisk tohoto úspěšného a oblíbeného titulu, určeného všem, kdo rádi cestují. Rodinka Smrtičových si rázem získala sympatie čtenářů a nyní se s nimi můžete setkat již potřetí. Na pokračování bestselleru Přechod netrpělivě čekají čeští fanoušci katastrofického sci - fi téměř tři roky - Dvanáctka přichází právě teď. Nejen věřícím je určena kniha přibližující jenoho z nejvýznamějších (a zároveň i nejskromnějších) lidí naší planety, nového papeže Františka. Dalším charismatickým mužem, o němž si můžete počíst, je Josef Kemr, jeden z nejvýraznějších herců naší domácí scény.

29.03.2013

I na duben pro Vás máme knižní tipy:

Začneme nabídkou pro zvídavé čtenáře: krásná encyklopedie Moje planeta je to pravé pro vašeho malého vědce! Na jaře se můžeme věnovat sportu nejen na horách, nebo v tělocvičně, sluníčko nás láká ven, proč si tedy nejít třeba zaběhat - víte co je to „ChiRunning"? Jako další tip pro vás máme skutečnou pecku - knihu plnou napětí v poněkud netradičním balení - Wanna play a Game? A protože jaro přeje lásce, nezapomněli jsme ani na toto téma, tektokrát v knize plné humoru: Murphyho zákony - Milenci, milenky a partnerské vztahy. Fanynkám D. Steelové přinášíme její nový román, který vychází pod názvem Zrada a patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co autorka vytvořila. Na závěr trocha hostorie - stačí jen jméno autora: Vlastimil Vondruška a netřeba dodávat víc....