Recenze

Krásná a prokletá Lída Baarová
11.05.2015

Krásná a prokletá Lída Baarová

„Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoře…“ zpívali ve třicátých letech Voskovec s Werichem ve svém Osvobozeném divadle. Tenhle šlágr dokonale vystihuje život jedné dámy, která často sedávala v hledišti.

Promiňte, pane, máte krev na obličeji
04.05.2015

Promiňte, pane, máte krev na obličeji

Roy zabíjí lidi. Je to jeho práce. Žádné velké morální dilema to pro něj nepředstavuje, dotyční totiž obvykle mají taky hodně na svědomí a to, že je někdo pošle na druhý svět, by se dalo chápat taky jako velká laskavost vůči lidstvu.

Ráj, nebo peklo?
04.05.2015

Ráj, nebo peklo?

Severní Korea je pro nás – a pro zbytek světa – jedna velká neznámá. Hranice jsou přísně střežené, do země může vstoupit jen naprosté minimum turistů a ti zpravidla vidí jen to, co tamější vláda chce, aby viděli. Čas od času se ale objeví svědectví přímo z nejtotalitnějšího státu na světě.

Svenův sestup do hlubin
30.04.2015

Svenův sestup do hlubin

Kolik lidí sní o tom, že utečou před vším, co je v životech tíží, někam do ráje… Možná by stačil jeden menší ostrov, divá, nehostinná krajina a divoké vlny dorážející na příkré břehy. Malý dom na útesu. Pár vesničanů, které člověk zná a může se na ně spolehnout.

Jen jestli je tohle opravdu ráj
27.04.2015

Jen jestli je tohle opravdu ráj

Všem je jim deset, jedenáct, do školy už nechodí, před sebou rozhodně nemají žádnou růžovou budoucnost. Jejich rodiče umírají mladí, vyčerpání, ve věčných bojích za svobodu země, nebo prostě na tu zákeřnou Nemoc. Přesto se vždycky najde důvod tančit a smát se.

Half Bad: Touha milovat, touha zabíjet
22.04.2015

Half Bad: Touha milovat, touha zabíjet

Jeho matka byla bílá, otec černý. Nedá se říct, že by Nathan díky tomu patřil do obou táborů. Naopak, podle všeho by ho nejraději všichni viděli mrtvého. Otázka, jestli na tomto světě vůbec může někomu věřit, ho nejspíš bude provázet až do smrti.

Bylinky, které neléčí
20.04.2015

Bylinky, které neléčí

Koření je proti choření, říkávaly naše prababičky. Máta proti bolesti břicha, heřmánek na spaní, levandule proti migréně, mateřídouška na uklidnění nervů. Všechny léčivé účinky bylinek ale zmizí, když se z jejich sbírání stane posedlost.

Divoký výlet do ženské duše
16.04.2015

Divoký výlet do ženské duše

Je drzá, je šílená, je skvělá, a přestože typicky krásná rozhodně není a krom toho průběžně bojuje s nadbytečnými kilogramy, na nedostatek pozornosti ze strany opačného pohlaví si rozhodně nemůže stěžovat.

Příručka vraždícího stážisty
16.04.2015

Příručka vraždícího stážisty

Lidské zdroje, a. s. nejsou běžná agentura na zprostředkování zaměstnanců. Jejich pracovníci jsou ve skutečnosti zabijáci, kteří se specializují na odstraňování ředitelů korporací, vysoce postavených vládních úředníků a dalších nepohodlných osob, k nimž se běžný nájemný vrah nedostane.

Když duchové promluví
14.04.2015

Když duchové promluví

Margaret Leaová je nenápadná dívka, která má ráda svoje stereotypy. Miluje práci v rodinném antikvariátu a nadevše zbožňuje knihy, hlavně životopisy, autobiografie a různé ročenky. Nejčastěji se pohybuje mezi regály, kde odkrývá životy již mrtvých autorů. Tito přátelé ji odvádějí od reality, která ji nenechá spát. Její dvojče, její rodina, její tajemství.