Recenze

Vždycky budu stát při tobě
14.11.2014

Vždycky budu stát při tobě

Život se rozhodl ukázat Camryn Bennetové svou odvrácenou tvář, ale láska jí pomohla vyrovnat se se všemi smutky a začít znova. Poprvé po dlouhé době se cítí opravdu šťastná.

Moudrost duší
06.11.2014

Moudrost duší

„Život je vždycky nesmírně snadný, dokud někdo nepřijde, neudělá ti čáru přes rozpočet a neukáže ti, jak těžký je doopravdy.“ Tohle je oblíbené rčení Gergova otce. Jenže sám George Anderson je docela jiného názoru, on si myslí, že je to přesně naopak. Život je těžký jen do té doby, dokud se neobjeví někdo, kdo nám s ním pomůže. A může to být klidně duše z onoho světa.

Dívka, která se nebála
31.10.2014

Dívka, která se nebála

Když se tady v Evropě narodíte jako žena, do budoucna máte skoro totožné vyhlídky jako muži. Jistě, občas se setkáte s takovými jedinci, kteří by vás nejraději řetězem připoutali ke sporáku, ale takových není moc a rozhodně se s nimi můžete po svém vypořádat. Každopádně můžete chodit do školy, do práce, vybrat si partnera, rozejít se sním a najít si jiného – zkrátka svůj svobodný život si žijete po svém. Je tedy až skoro nemožné představit si, jak žijí dívky na blízkém východě.

Smrt možná není konec
31.10.2014

Smrt možná není konec

Nikdo z nás si v běžném životě svou smrtelnost moc neuvědomuje. A je to dobře, kdybychom to dělali, moc daleko bychom se asi nedostali. Nicméně všichni si tajně chováme myšlenku, že zrovna třeba my nezemřeme. Inu, zemře každý. Otázkou ale zůstává, co když to žádný konec není?

Miniaturní svět
31.10.2014

Miniaturní svět

Když se řekne Amsterodam, většina z nás si představí – no, na každém kroku drogy a sex. Zkrátka, Amsterodam je jedním z velkých center evropského dění a každý puberťák sní o tom, že se tam s kamarády vypraví a pořádně si povyhodí z kopýtka.

Žádný život není obyčejný
27.10.2014

Žádný život není obyčejný

Jste mladí a plní ideálů, do chomoutu se ženete s nadšením. A pak, za pár let, když si pořídíte nějakého toho caparta, dům nebo byt, auto a psa, vás dožene realita. Nebo líp řečeno, dožene vás život takový, jaký je – už bez těch růžových brýlí, kdy jste věřili, že vám se to nestane.

Život a smrt v zemi žen
15.10.2014

Život a smrt v zemi žen

Mohla by to být pohádka. O hoře uprostřed džungle, v níž žije uzavřené společenství žen. Jenže na to jsou Ukradené modlitby příliš kruté. Příliš skutečné. Mladá vypravěčka to vypráví trochu jako pohádku, ale jako pohádku vyprávěnou dítětem, které zažilo věci, z nichž by se v Evropě složil každý dospělý.

Poprvé, naprosto kouzelné poprvé
14.10.2014

Poprvé, naprosto kouzelné poprvé

Střední škola. Co si z ní pamatujete? A teď není řeč o dynastiích, skloňování nebo fotosyntéze. Jenom ty pocity. Když se vám někdo vysmíval. Když jste stáli u tabule před celou třídou a neznali odpověď. Nebo naopak, když se na vás usmál spolužák či spolužačka, nečekaně a možná náhodou, a vy jste se stejně zachvěli obrovským štěstím...

Zoufalství v zákopech
07.10.2014

Zoufalství v zákopech

Po přečtení historického románu Červenobílá není těžké stát se zarytým pacifistou. Boj československých legionářských jednotek v Rusku přibližuje až s děsivou věrohodností. Českoslovenští vojenští dobrovolníci bojovali na ruském území v letech 1914-1920 nejprve proti rakousko-uherské armádě v rámci světové války a později proti Rudé armádě. Zpočátku se jen chtěli probít domů, později se v pevném přesvědčení zapojili do probíhající občanské války. Bojovali proti „rudým" na straně těch, kteří se označovali červenobílými „lentočkami".

Vítejte v dívčí džungli
06.10.2014

Vítejte v dívčí džungli

Střední škola. Pro dospělé to je jen další část cesty, kterou jejich ratolesti musí projít, aby dosáhly vzdělání. Pro samotné studenty to je ale džungle, v níž přežije jen nejsilnější. Nejmazanější. Nejoblíbenější. Nejvlivnější.