Recenze

Nuly
02.12.2017

Recenze: Nuly

Nuly jsou chytrý akční thriller z hackerského prostředí, šmrncnutý atmosférou středoškolského dramatu. Asi jako kdyby se na rohu potkali Terminátor, Neo z Matrixu a Harry Potter.

Deadpool - Drákulova výzva
10.11.2017

Recenze: Deadpool - Drákulova výzva

Ve chvíli, kdy světu (nebo vesmíru, to je fuk – pro nás to vyjde nastejno) hrozí záhuba rukou nějakého z dalších početných záporáků a všechny superhrdinské týmy mají zrovna lepší věci na práci, zavoláte… radši snad kohokoli jiného než Deadpoola.

Hadrový panák
26.10.2017

Recenze: Daniel Cole - Hadrový panák

Jedno tělo, šest obětí… Začíná to podivnou mrtvolou sešitou z částí šesti různých těl, docela jako hadrový panák. Pokračuje to detektivem, kterého nedávno propustili z blázince a tvůrce odporné marionety na něj má bůhvíproč spadeno. Máte odvahu zjistit, jak to skončí?

Špinavý kšefty na North Ganson Street
10.10.2017

Recenze: Craig S. Zahler - Špinavý kšefty na North Ganson Street

Znáte z televizních krimiseriálů takovou tu hru na hodného a zlého policajta? V zamrzlém vystrkově jménem Victory, kde se Špinavý kšefty na North Ganson Street odehrávají, na ty hodné můžete rovnou zapomenout. Kdo měl trochu filipa, už se odsud dávno vytratil a zbyli tu vyloženě jen ti, o které jinde nemají zájem.

Psychiatr
05.10.2017

Recenze: Caleb Carr - Psychiatr

Devatenácté století má na kahánku, průmyslová revoluce vrcholí a zdá se, že do Spojených států dorazil nejnovější z nevítaných dovozních artiklů z Evropy. Amerika právě získala svého prvního sériového vraha.

Gillian Flynnová
08.09.2017

Recenze: Gillian Flynnová - Skvrna (a nejen o ní)

Příběh Gillian Flynnové může evokovat kariérní dráhu, kterou nastoupil před dvaceti lety Thomas Harris. Na to, že napsala pouhé tři knihy (poslední román vyšel v originále v roce 2012, takže její tvůrčí odmlka trvá už pět let) se jí podařilo dosáhnout nebývalých úspěchů a to nejen na knižním kolbišti; dvě z jejích knih se dokonce dočkaly filmové adaptace v hollywoodské produkci a podle třetí se připravuje televizní seriál.

Podsvětí
03.09.2017

Recenze: Michal Šefara - Podsvětí

Znáte ten pocit, kdy se jeden opravdu usilovně snaží mít něco (nebo někoho) rád? Musím konstatovat, že jedině ten mě přiměl dočíst Podsvětí.

Mlýn na mumie
28.07.2017

Recenze: Petr Stančík - Mlýn na mumie

Mlýn na mumie je, slovy autora, mystický, gastronomicko pornografický thriller. Nutno říci, že žádnému z květnatých přívlastků nezůstane nic dlužen.

Paula Hawkins
29.06.2017

Recenze: Paula Hawkins - Do vody

Do vody je pravděpodobně nejočekávanějším thrillerem sezóny, jejímuž uvedení předcházela mohutná propagační kampaň. Podařilo se Paule Hawkins ve své druhé knize vystoupit ze stínu Dívky ve vlaku, nebo zůstane autorkou jednoho titulu? Čtěte v naší recenzi!

Ví o tobě
17.06.2017

Recenze: Sarah Pinborough - Ví o tobě

Psychologický thriller, v hlavní roli milostný trojúhelník. Co nám to jen může připomínat?