Recenze

Psychiatr
05.10.2017

Recenze: Caleb Carr - Psychiatr

Devatenácté století má na kahánku, průmyslová revoluce vrcholí a zdá se, že do Spojených států dorazil nejnovější z nevítaných dovozních artiklů z Evropy. Amerika právě získala svého prvního sériového vraha.

Gillian Flynnová
08.09.2017

Recenze: Gillian Flynnová - Skvrna (a nejen o ní)

Příběh Gillian Flynnové může evokovat kariérní dráhu, kterou nastoupil před dvaceti lety Thomas Harris. Na to, že napsala pouhé tři knihy (poslední román vyšel v originále v roce 2012, takže její tvůrčí odmlka trvá už pět let) se jí podařilo dosáhnout nebývalých úspěchů a to nejen na knižním kolbišti; dvě z jejích knih se dokonce dočkaly filmové adaptace v hollywoodské produkci a podle třetí se připravuje televizní seriál.

Podsvětí
03.09.2017

Recenze: Michal Šefara - Podsvětí

Znáte ten pocit, kdy se jeden opravdu usilovně snaží mít něco (nebo někoho) rád? Musím konstatovat, že jedině ten mě přiměl dočíst Podsvětí.

Mlýn na mumie
28.07.2017

Recenze: Petr Stančík - Mlýn na mumie

Mlýn na mumie je, slovy autora, mystický, gastronomicko pornografický thriller. Nutno říci, že žádnému z květnatých přívlastků nezůstane nic dlužen.

Paula Hawkins
29.06.2017

Recenze: Paula Hawkins - Do vody

Do vody je pravděpodobně nejočekávanějším thrillerem sezóny, jejímuž uvedení předcházela mohutná propagační kampaň. Podařilo se Paule Hawkins ve své druhé knize vystoupit ze stínu Dívky ve vlaku, nebo zůstane autorkou jednoho titulu? Čtěte v naší recenzi!

Ví o tobě
17.06.2017

Recenze: Sarah Pinborough - Ví o tobě

Psychologický thriller, v hlavní roli milostný trojúhelník. Co nám to jen může připomínat?

Thug Kitchen
07.06.2017

Recenze: Thug Kitchen

Se zdravým stravováním, které je založené na rostlinných ingrediencích, se poslední dobou roztrhl pytel. Nové kuchařky s veganskými a raw recepty se vydávají jako na běžícím páse. Thug Kitchen: Fuck(t) drsná veganská kuchařka je ale o ničem jiném.

Ke dnu
01.06.2017

Recenze: Anna Bolavá - Ke dnu

Do močálů se vydávají jen ti, kteří míří ke dnu…

Frank Derrick
12.05.2017

Recenze: Mimořádný život Franka Derricka, 81 let

S hlavními hrdiny v důchodovém věku se v několika posledních letech roztrhl pytel, namátkou lze jmenovat třeba finské Babičky, českou paní Grimmovou nebo stoletého švédského staříka Alana, který stál v čele nové gerontofilní vlny a tak nějak to celé odstartoval. Jak uspěje v letité konkurenci anglický penzista, Frank Derrick, věk 81?

Poslední
03.05.2017

Recenze: Alexandra Oliva - Poslední

Co kdyby zítra přišel konec světa, a vám o tom nikdo neřekl?